Як відремонтувати черевики.

Якщо вам не хочеться розлучатися з улюбленими, але трохи зношеними черевиками - не обов'язково звертатися в майстерню. Використовуючи прості і доступні засоби, взуття можна привести в порядок, а потім носити ще кілька сезонів.
Вам знадобиться
  • -ботінкі;
  • -нові устілки;
  • -клей;
  • -новий бігунок;
  • -аерозольная автомобільна фарба;
  • -спірт, ацетон або бензин;
  • -нова набойка.
Інструкція
1
Якщо в черевиках стерли устілки, знайдіть старе виріб із замші або шкіри, прикладіть до матеріалу старі устілки і виріжте заготовки потрібної форми. Візьміть суперміцний клей і приклейте нові устілки, щоб вони не ковзали в процесі носіння.
2
При поломці бігунка на блискавці черевика спочатку видаліть зламану деталь. Потім розпоріть нитки на маленькому відрізку замку і витягніть край застібки. Знявши старий бігунок, надіньте новий. Зафіксуйте край скобою з металу і закріпіть його нитками або клеєм. Якщо новий бігунок рухається занадто вільно, трохи стисніть його плоскогубцями.
3
Якщо на підборах черевиків з'явилися дефекти, стерлася фарба і помітні подряпини, то міняти їх необов'язково. Замаскуйте вади, скориставшись аерозольної автомобільною фарбою. Перед її нанесенням ретельно помийте каблук в теплій воді. Використовуйте знежирюючий засіб, наприклад, бензин, ацетон або спирт. Протріть їм поверхню виробу. Просушіть взуття. Далі з відстані близько 20 см розпорошите фарбу. Щоб при цьому не зіпсувати черевик, закрийте його будь-яким непромокаючим матеріалом. Щоб забарвлення була однотонною, можете повторити процес кілька разів.
4
Дуже часто черевики стають непридатними через абсолютно зношених набоек на підборах. Як правило, до якісного взуття надається додатковий комплект набойок. А змінити зношену деталь можна без особливих зусиль: для цього видаліть стару набойку, гарненько вичистіть, помийте і знежирте поверхню спиртом або ацетоном. За допомогою суперміцного клею приклейте до каблука нову набойку. Після цього на кілька секунд сильно притисніть її і потримайте.
5
Аналогічно приклейте і підошву, яка трохи відклеїлась. Щоб вона добре трималася, необхідний якісний клей. Дуже ретельно знежирте спиртом або ацетоном поверхню черевика і підошви і зачистите, після чого змажте обидві площині клеєм і гарненько притисніть. Черевики бажано не надягати в той же день.
Ремонтувати дрібні несправності у взутті може практично кожен. Якщо навчитися цьому ремеслу, можна не лише економити на лагодження власного взуття, а й заробляти цим гроші. Найпоширенішою проблемою, що виникає з взуттям, є поломка набойок.
Вам знадобиться
  • клей, цвяхи, штир.
Інструкція
1
Більшість дівчат воліє носити взуття на підборах. Зрозуміло, дуже красиво, але часто псуються набійки призводять до того, що красива взуття більшу частину часу перебуває в ремонтних майстернях. Як же бути в такій ситуації? Для початку необхідно визначити вид зіпсованого каблука. Якщо це каблук-шпилька, то набойка кріпиться на штир з поздовжньою насічкою і закріплюється клеєм. Для каблука «тріска-овал» необхідні два цвяха і поліуретановий клей. На підлогою підборах набойка кріпиться за допомогою чотирьох цвяхів і закріплюється клеєм.
2
Отже, після того як ви визначилися з видом каблука, необхідно вибрати набойку. Це може бути набойка з встановленим штирем або металева набійка з отвором. Також як набійки можна використовувати цвях або штир без металевого підстави.
3
Після вибору зручної для вас набійки переходите безпосередньо до дій. При роботі важливо врахувати ширину каблука і глибину втулки (отвір для набійки). Далі за допомогою звичайного молотка закріпіть набойку цвяхами. Або ж якщо набойка з встановленим штирем, просто кріпите її на підборах. Виконану роботу необхідно закріпити клеєм.
4
Часто ситуація ускладнюється несвоєчасним виявленням поломки. При таких випадках втулка може бути заповнена залишками втраченої набійки. Існує декілька шляхів вирішення такої проблеми: витягнути залишився штир, якщо це можливо; проштовхнути штир глибше у втулку; акуратно висвердлити штир. При проведенні подібного ремонту велика ймовірність більш серйозного ушкодження взуття: каблук може тріснути. Тому необхідно підходити до роботи дуже уважно. А краще стежити за своїм взуттям і не допускати подібних ситуацій.