Як налаштувати вокал.

Налаштування микшерского пульта для мікрофона багато в чому визначають якість звучання голосу. Проте самотужки домогтися успіху звукорежисеру не вдасться - наполовину справа залежить від уміння вокаліста або диктора працювати з мікрофоном.
Інструкція
1
У більшості випадків вокаліст розуміє залежність гучності від відстані між ротом і голівкою мікрофону. Однак початківці співаки часто забувають відвести його подалі при виконанні гучних фрагментів і високих нот, а на тихих місцях і при співі низьких нот відводять його занадто далеко. У першому випадку на пульт прийде перевантажений звук, який вже неможливо врятувати. У другому випадку, скільки б ви не піднімали гучність, сигнал не буде достатньо чітким і чутним. Тому, налаштовуючи вокал, не соромтеся просити співака про правильному положенні мікрофона.
2
Озаботьтесь якісним інструментом. Як правило, вибір залежить від співака: модель і марка вибирається відповідно до тембром. Але у вашому арсеналі має бути інструмент, який задовольнить запити якщо не всіх, то хоча б більшості виконавців.
3
Налаштування вокалу включає в себе і використання ефектів. При виборі їх застосовуйтеся з акустичними характеристиками приміщення. Зокрема, реверберація зайва, якщо стіни приміщення і без того відображають звук. При додатковому ефекті з пульта ви ризикуєте чіткістю дикції і інтонації.
4
Використовуйте спеціальні програми для видалення шиплячих, якщо у вокаліста проблеми з дикцією. De-esser видаляє присвистом, а не всі приголосні підряд, тому загальна розбірливість слів не постраждає.
5
Зменшіть гучність нижніх частот (100 Гц і нижче). Іноді це робиться натисканням кнопки Low Cut. Після цього «плює» призвук на «п» зникне. Крім того, підвищиться загальна розбірливість слів.