Як налаштувати жерлицу.

Хороший рибалка знає толк в снасті. А саме головне, він точно знає, як правильно її змайструвати і налаштувати. І жерлица - одна з найбільш поширених зимових рибальських снастей, призначена для лову хижої риби, найчастіше щуки. Складається вона з волосіні (шнура), яку потрібно хрестоподібно намотати на дерев'яну рогатку, і прив'язати цю конструкцію до жердини, який ви повинні увіткнути неподалік від лунки з нахилом до води.
Інструкція
1
На волосінь або поводок прив'яжіть гачок, на який попередньо наживите рибку в якості приманки, і опустіть конструкцію у воду. Механізм діє так: щука вистачає рибку, тягне волосінь, яка розмотується з рогатки поступово. Після того, як волосінь скінчилася, а риба проковтнула гачок, ви можете спокійно тягнути її з води через лунку.
2
А взагалі, справжня зимова жерлица повинна відповідати певним вимогам. Простота виготовлення і зручність використання - головні серед них. Плюс до всього вона повинна бути компактною, щоб конструкція не переважила сама себе, але в той же час помітною з дальньої відстані.
3
Робота з жерлицей і її настроювання повинна починатися з підстави. Воно повинно, по-перше, закривати лунку від світла, а по-друге, охороняти її від замерзання, якщо звичайно морози помірні, а не критична позначка.
4
Матеріалом для підстави може бути текстоліт. Він міцний, що не примерзає до льоду і не обпікає руки. Товщина підстави для жерлиці не повинна перевищувати 1,5 мм. Найзручніша, вона ж найпоширеніша форма підстави - квадрат зі сторонами 180 мм. Приблизно від середини однієї зі сторін, приблизно на дві третини ширини самої основи, зробіть проріз трохи більше 2-х мм шириною. Вона знадобиться вам для кріплення всієї стійки.
5
Краще всього використовувати відразу кілька жерлиц з різними приманками, при цьому відстань між лунками має бути менше 10 метрів. Стояти жерлиці можуть кілька днів. Процедура перевірки жерлиці - це справжня знахідка для шпигуна. Вам потрібно буде просвердлити перевірочну лунку трохи осторонь від основної, потім підчепити волосінь з наживкою багром і витягнути її через цю другу лунку для огляду та перевірки. Може потрібно замінити живця або саму волосінь. Адже саме довжина волосіні визначає глибину жерлиці. Якщо ви ставите кілька жерлиц, то можете ставити їх на різну глибину.