Як перевірити генератор ваза.

У тих випадках, коли з невідомої причини яскравість світла фар під час руху "залишає бажати кращого", то цілком ймовірно вимагається перевірити справність генератора автомобіля ВАЗ.
Вам знадобиться
  • Вольтметр.
Інструкція
1
Перевірка працездатності автомобільного генератора виконується на працюючому двигуні, збільшивши його обороти до 3000 в хвилину. Поряд з цим включаються всі споживачі електроенергії: дальнє світло фар, обігрівач на максимальну потужність та інші.
2
Виконавши дані умови, вольтметром, проводиться вимір напруги на клемах акумулятора. Отримані дані повинні розташовуватися в діапазоні від 13,2 В до 13,6 вольт. Показники залежать від типу генератора, встановленого в бортову мережу машини. При вимкнених електричних приладах генератор зобов'язаний виробляти 14,8 вольт. Якщо дані вимірювань свідчать про порушення, то уникнути його ремонту, навряд чи вийде.
3
Зміна режиму напруги, вироблюваного генератором, найчастіше пов'язане: з обривом або коротким замиканням його обмоток, з несправністю блоку щіток і регулятора напруги, з надмірною забрудненістю кілець колектора ротора, а також з несправністю блоку випрямітелей.Виявіть несправність окремого діода випрямного блоку можливе тільки при знятті генератора, і демонтованих з нього алюмінієвих пластин з випрямлячами, шляхом проведення замірів авометром і виявлення "пробитих" діодів.
Зверніть увагу
Стан обмоток генератора діагностується осциллографом.