Як захиститися від шахраїв.

Не дуже чесні люди придумують різні авантюри, облапошівая простих обивателів, і отримують за це гроші. Всього врахувати неможливо, але щоб не стати жертвою шахраїв , необхідно бути вкрай уважним і обережним.
Вам знадобиться
  • - кримінальний кодекс;
  • - цивільний кодекс.
Інструкція
1
Якщо вас чекає якась угода, обов'язково прочитайте відповідну главу в законодавстві. Зрозуміло, ніхто не закликає вас освоювати всю таємницю юриспруденції, але хоча б мінімальні уявлення про свої права та відповідальності сторін ви зобов'язані мати. Якщо ви потрапите в руки шахраїв, можна буде легко їм заперечити, пославшись за закони.
2
Здійснюйте важливі угоди і операції тільки з перевіреними і надійними партнерами. Якщо в ході процедури виникають сумніви в справжності документів чи підписів, не соромтеся задавати питання і просити про те, щоб встановити справжність документів. Можливо, ви натрапите на хвилю обурення і обурення, але звертати на це увагу не варто. Подумайте, адже в даній ситуації ви ризикуєте набагато більше, якщо підозри підтвердяться.
3
Якщо в угоді належить віддавати готівку або отримувати їх самому, будьте особливо уважні. Не передавайте гроші в руки людям на вулиці, в під'їзді або на іншій території, звідки можна легко втекти і сховатися з уваги. Якщо тримаєте гроші в руках, ні під яким приводом не випускайте їх, не давайте потримати, чи не складайте в сумки або мішки. Шахраї можуть непомітно підмінити гроші "ляльками", майте це на увазі. Якщо робите грошові операції з малознайомими людьми, не соромтеся взяти у них повні паспортні дані та контактну інформацію. Так, на всякий випадок.
Зверніть увагу
Якщо продаєте або купуєте щось особливо цінне у незнайомих людей, не давайте домашньої адреси і не запрошуйте їх у гості. Краще зустрічатися десь на нейтральній території, наприклад, в кафе або на вулиці.
Корисна порада
Під час операції постарайтеся якомога детальніше запам'ятати людей, з якими маєте справу. Якщо ви стали жертвою шахраїв, обов'язково звертайтеся в міліцію. Незважаючи на поширену думку, що правоохоронні органи не діють, по гарячих слідах злочину часто розкривають.
Шахрайство в різних формах існувало протягом всієї історії людства. Але з розвитком високих технологій комбінації відбирання грошей у населення значно ускладнилися.
Інструкція
1
Якщо ви не хочете стати жертвою шахраїв , то не женіться за «супервигідними» і «ультрадешевий» пропозиціями. Побачивши цікава пропозиція, поставте себе на місце продавця. Задумайтесь, чому він робить таку знижку? Наприклад, зроблена велика уцінка на продукти харчування. Це може бути пов'язано із закінченням терміну придатності. Тому перед покупкою прочитайте дату виготовлення і термін зберігання.
2
Слід насторожитися і в тому випадку, якщо рекламне пропозиція сформульована витіювато і незрозуміло. Це не випадковість, а добре продуманий маркетинговий хід, що дозволяє недобросовісним виробникам уникнути відповідальності. З такими фірмами краще не зв'язуватися.
3
Щоб захистити себе від шахраїв перевіряйте надану вам інформацію. Якщо компанія прикрасила свій офіс дипломами та сертифікатами, прочитайте реквізити організацій, які видавали ці документи. Потім дізнайтеся в даних установах, чи дійсно дана фірма була удостоєна цих регалій. У разі обману зламай з даною компанією ділові відносини. Адже надавши клієнтам неправдиву інформацію один раз, вони можуть зробити це і в майбутньому.
4
Окремо варто сказати про шахрайство в інтернеті. Перш ніж прийняти участь в будь-якому фінансовому проекті ознайомтеся з відгуками про даному сайті. Подібні запобіжні заходи дозволять вам зберегти гроші.
5
Довіряйте тільки фактам. Наприклад, якщо інтернет-підприємець заявляє, що вже 10 років в мережі, перевірте вік сайту. Для цього скористайтеся одним з наступних ресурсів: https://www.nic.ru/whois, http://www.1stat.ru/?show=whois, http://www.seobuilding.ru/whois.php, http ://www.webconfs.com/domain-age.php. Якщо сайт насправді існує 3-4 місяці, то, найімовірніше, його творець затіває якусь аферу і приваблює майбутніх жертв ілюзією надійності.
6
Ще один спосіб перевірити інтернет-ресурс на чесність - звернення в службу підтримки. Задайте питання по одному з напрямів роботи сайту. Якщо це проект-одноденка, то вам взагалі не відповідять, тому що такі ресурси попросту не мають служби підтримки. Відповідь може прийти туманний і узагальнений. Це значить, що розробник не хоче присвячувати вас в усі нюанси. І в разі претензій звинуватить вас в неуважному прочитанні договору.