Як відрегулювати карбюратор ваз. Як якісно налаштувати карбюратор на ваз.

Після тривалої експлуатації автомобіля протягом декількох років, особливо після проведення капітального ремонту двигуна, бажано замінити карбюратор системи живлення бензинового двигуна.
Вам знадобиться
 • Стетоскоп,
 • викрутка.
Інструкція
1
Цілком природно, що після установки нового обладнання, його необхідно відрегулювати. Виконується дана задача наступним чином: - на заглушеному двигуні, гвинт кількості палива закручується повністю, після чого викручується на 2,5 обороту.
2
Мотор запускається, і гвинтом кількості подачі палива, обертаючи його в обох напрямках, встановлюються найбільш стійкі обороти двигуна.
3
Потім, заглушивши мотор, викручується друга свічка, а на її місце вворачивается стетоскоп. Дзеркало стетоскопа налаштовується так, щоб було видно колір полум'я в циліндрі.
4
Знову запускається двигун і гвинтом якості паливної суміші необхідно домогтися синього кольору полум'я при згорянні паливної суміші в циліндрі. Одночасно встановлюючи холості оберти двигуна в діапазоні 800-1000 об/хв.
5
Домігшись, провертаючи в обидві сторони регулювальні гвинти, стійкої та безперебійної роботи двигуна, а також синього полум'я в циліндрі - регулювання карбюратора можна вважати законченной.По закінченні процесу регулювання карбюратора, заглушивши мотор, стетоскоп міняється на свічку запалювання.
Для того щоб якісно налаштувати карбюратор, необхідно виконати наступні операції.
 1. Переконатися в тому, що правильно працює система запалювання автомобіля, в іншому випадку відрегулювати її.
 2. Відрегулювати зазори в клапанному механізмі і переконатися, що компресія в циліндрах двигуна має величину, близьку до зазначеної в паспорті автомобіля.
 3. Перевірити працездатність електромагнітного клапана карбюратора і чистоту жиклера холостого ходу.
 4. Перевірити роботу заслінки холодного запуску. При втопленому «підсосі», заслінка повинна бути в вертикальному положенні.
 5. Перевірити відсутність вакууму в трубці, яка йде до розподільника запалювання. Якщо на холостому ходу двигуна розрядження в трубці є, відрегулювати положення дросельної заслінки первинної камери.
 6. Перевірити стан заслінки вторинної камери. Вона повинна бути закрита. Якщо це не так, відрегулювати положення заслінки стопорним гвинтом.
 7. Звернути увагу на поворотну пружину і хід троса «газу». Трос повинен переміщатися в оболонці без заїдань, дросельна заслонка, при відпуску педалі, негайно повертається у вихідне положення.

Налаштувати карбюратор можна, відрегулювати обороти холостого ходу, для чого, попередньо, прогріти двигун до робочої температури і виконати наступні операції:

 • встановити гвинт якості на карбюраторі в положення - п'ять обертів від повністю загорнутого стану;
 • вивернути гвинт кількості паливної суміші до того становища, коли зникне розрядження в трубці, що з'єднує розподільник запалювання і карбюратор, якщо двигун нормально тримає холості оберти в межах від п'ятисот до півтори тисячі обертів, регулювання можна продовжити;
 • ввернути гвинт кількості суміші до положення, коли обороти встановляться на величині вісімсот об/хв;
 • загортати гвинт якості суміші і добитися рівномірної і стійкої роботи двигуна, продовжувати загортати гвинт до появи перебоїв і повернути гвинт в положення якісної роботи двигуна, коли обороти холостого ходу стійкі;
 • гвинтом кількості суміші виставити холості оберти на величину, яка вказана в паспорті автомобіля, зазвичай вісімсот - дев'ятсот об/хв;
 • уточнити виконану настройку, повторивши операції, виконувані в двох попередніх пунктах інструкції, три - чотири рази;

Якщо карбюратор налаштований правильно, при знятті дроти з електромагнітного клапана, двигун затихне.