Як активувати жорсткий диск.

При установці жорсткого диска у вас може виникнути проблема - операційна система не зможе його відобразити, потрібно активувати жорсткий диск. Зазвичай це відбувається при установці другого жорсткого диска. Є кілька шляхів вирішення проблеми.
Інструкція
1
Необхідно відкрити меню «Пуск». Відкрийте «Мій комп'ютер». У лівій колонці виберіть пункт «Перегляд відомостей про систему» і у вкладці «Обладнання» виберіть «Диспетчер пристроїв». У вас відкриється меню, в якому знаходяться всі встановлені пристрої. Далі виберіть пункт «Дискові пристрої», натисніть правою кнопкою миші на не активовані жорсткий і відкрийте меню «Властивості». В розділі «Стан пристрою» потрібно буде активувати ваш жорсткий диск. Можлива така ситуація, коли жорсткий диск активований, але не може продовжувати роботу через застарілі драйверів. В цьому випадку виберіть пункт "Оновити драйвер» в опціях жорсткого диска. Перед вами відкриється «Майстер оновлення устаткування», в якому ви зможете вибрати, завантажити драйвер з інтернету або використовувати для цього диск, який йшов в комплекті з операційною системою.
2
Якщо жорсткий диск все одно не відображається, відкрийте меню «Пуск», виберіть пункт «Панель управління», в меню, відкрийте «Адміністрування», потім у вкладці "Керування комп'ютером" виберіть "Керування дисками". Натисніть правою кнопкою миші на диск, який не відображається, виберіть пункт «Властивості», в меню «Обладнання», далі «Застосування пристрої» і «Включити». В цьому ж розділі ви можете перейменувати диск, вказати інший шлях до нього, відформатувати або видалити диск.
3
Якщо диск включений, але не відображається, перейдіть в меню BIOS. Базова підсистема вводу/виводу (Basic Input Output System, BIOS) записана в невеликому чіпі flash-пам'яті на материнській платі. Під час запуску комп'ютера процесор на материнській платі виконує програму BIOS для початкової перевірки та ініціалізації обладнання, після чого передає керування операційній системі.
4
Для входу в програму при включенні комп'ютера натисніть клавішу DEL, і перед вами відкриється меню. Навігація в програмі здійснюється за допомогою стрілок і клавіш Ent і Esc. Відкрийте меню MAIN (або Standard CMOS Setup, залежить від версії програми), відкрийте підменю Secondary Ide Slave, виберіть не активовані жорсткий диск і увімкніть його. Для завершення роботи з BIOS і збереження налаштувань натисніть клавішу F10, або виберіть пункт основного меню «Save & Exit Setup». Для повернення стандартних, виберіть пункт Load File-Safe Defaults.
Корисна порада
В тому випадку, якщо диск не відображається після вищеперелічених дій, необхідно перевірити правильність його установки (чи підключений 40-контактний стрічковий кабель до IDE шлейфу) і виконати дії ще раз.