Як пофарбувати речі в чорний колір. Як перефарбувати одяг будинку.

Будь-яка річ від частих прань починає втрачати свій первинний колір . І якщо ця річ належить до категорії улюблених і часто носяться, ми всіма способами намагаємося зберегти її первозданний вигляд. Особливо це стосується чорних речей, які легко відразу можуть стати сірими. Ось тут-то нам на допомогу і приходить процедура фарбування тканини. Звичайно, можна віднести речі в хімчистку, і там все зроблять за нас. Але це коштує чималих грошей, тому розглянемо варіант самостійного фарбування речей
Вам знадобиться
  • Вам знадобляться якісний барвник для тканини, кілька різних за розміром емальованих посудин, дві дерев'яні палиці або спеціальні щипці з дерева, сіль і сода для пом'якшення води, оцет для закріплення кольору на деяких тканинах.
Інструкція
1
Перш ніж фарбувати річ, визначте, з якої тканини вона зроблена, адже барвники випускаються для кожної тканини свої. Для цього поєднуємо інформацію з бирки з інформацій, отриманої від підпалювання декількох ниток. Якщо нитки добре горять, не залишаючи розплавлений грудочку на кінці, то це натуральна тканина, а от якщо плавляться, то синтетична. Обов'язково купуйте фарбу, відповідну саме для вашого типу тканин. Ніколи не вірте продавцеві, який стверджує, що барвник забарвить будь-яку тканину. Будинки попередньо спробуйте забарвити маленький клаптик тканини, щоб не отримати несподіваний ефект на всій речі
2
Перед безпосереднім фарбуванням річ потрібно ретельно випрати і вивести плями, металеві елементи з одягу краще видалити. Якщо офарблювана річ має подклад, то його потрібно розпороти в декількох місцях, щоб тканина не спливала і рівномірно забарвилася
3
Підготуйте посуд, в якій ви будете фарбувати речі. Ідеально для цієї процедури підійде чистий емальований таз або каструля. Воду краще брати м'яку, якщо її немає, то пом'якшите жорстку воду содою. Перевертати речі краще дерев'яними палкамі.Растворіте приготований барвник в невеликій кількості кип'яченої води в неглибокій посудині. У вас має вийти тістоподібний розчин без грудочок. Потім потрібно додати гарячої кип'яченої води з розрахунку півлітра води на пакет барвника. Отриманий розчин процідіть і вилийте в посуд для фарбування, попередньо наповнену теплою водою.
4
Підготовлену для фарбування річ замочіть в теплій воді, потім відіжміть і розправте. Це необхідно для більш швидкого і рівномірного фарбування всієї тканини. Потім опустіть її в розчин. Для того щоб фарба діяла однаково рівно, частіше перевертайте річ за допомогою палиць.
5
пофарбований річ необхідно прополоскати в теплій воді до тих пір, поки вода після полоскання не стане прозорою. Потім ще раз прополоскати в холодній воді. Шовкові вироби краще додатково промити в оцтовому розчині. Потім речі потрібно ретельно віджати, розправити й висушити, розклавши на рушник.
Зверніть увагу
Якщо ви фарбуєте вироби з бавовни, льону або штучного шовку, то необхідно після замочування залишити розчин кип'ятити. Через п'ятнадцять хвилин після закипання влийте в барвник розчин солі з розрахунку дві столові ложки солі на пакетик барвника і кип'ятіть ще тридцять хвилин. Після цього потримайте речі в розчині ще протягом півгодини і дістаньте їх. Дайте барвнику стекти, ретельно прополоскайте.А ось при фарбуванні речей з натурального шовку, після додавання солі необхідно нагрівати розчин протягом сорока хвилин. Потім дати йому півгодини постояти, вийняти речі і прополоскать.Шерстяние речі потребують більш ретельного фарбуванні, тому в даному випадку до соляного розчину додають невелику кількість укусу. Після кип'ятіння необхідно дочекатися повного охолодження розчину. Не забувайте постійно помішувати тканину.
Досить багато людей хоча б раз думали про те, як пофарбувати улюблену річ в інший колір. До цієї справи потрібно підходити дуже серйозно. Якщо якийсь момент буде упущений, то річ просто буде зіпсована.
Інструкція
1
Для початку визначте, з якого волокна зроблена річ. Саме за цим показником потрібно підбирати барвник. Якщо на етикетці речі немає вказівки типу тканини, то просто витягніть нитку з тканини і підпаліть її. Льон, бавовна, віскоза будуть горіти швидко. При горінні буде запах паленої папери. Натуральний шовк і вовна при загорянні будуть утворювати на кінці нитки крихкий спечений кулька. Якщо ваша річ повністю складається з поліефірного волокна, то нитка її буде просто плавитися, при цьому зовсім без запаху.
2
Перед тим як фарбувати річ, обов'язково приберіть всі кнопки, гачки, блискавки, гудзики. Якщо річ ношений, для початку добре її виперіть. На нього не повинно бути ніяких плям. Якщо ви вирішили пофарбувати нову річ, то спочатку прокип'ятіть її в мильно-содовому розчині приблизно 30 хвилин. Це робиться для того, щоб видалити шар крохмалю. Можна також просто випрати в пральному порошку.
3
Далі займіться приготуванням фарбувального розчину. Спосіб приготування повинен бути обов'язково зазначений на пачці барвника. Замочіть річ в теплій воді, злегка відіжміть і швидко опустіть в фарбувальний розчин. Розчин поступово нагрівайте до температури кипіння. Річ регулярно перевертайте. Саме тоді фарба ляже рівним шаром. Приблизно через 20 хвилин кип'ячену річ підніміть і влийте в барвник такий склад: 2 столові ложки солі, розведені в 2 літрах води. Потім можна продовжувати фарбування при слабкому кипінні ще приблизно 30 хвилин. По закінченні цього часу зніміть з вогню і дайте охолонути рідини. Пофарбовану річ обов'язково прополощіть. Робити це потрібно спочатку в теплій воді, а потім вже в холодній. Вичавіть і повісьте сушити вашу річ.
4
Отже, річ повинна бути після просушування необхідного кольору. Зверніть увагу: не повинно бути місць, де фарба яскравіше або тускнее. Якщо такі все ж таки є, то це свідчить про нерівномірну забарвленні. Цілком можливо, що якась дія було виконано невірно.