Як лікувати товстий кишечник.

Найбільш часто зустрічається проблема товстого кишечника - запалення його слизової оболонки - коліт. Про це свідчить біль, переймоподібні і різкі, що стихають тільки після дефекації, здуття живота, часті блювоти і хронічна діарея (зі слизом і домішками крові або без домішок), виснаження і занепад сил, зниження апетиту, а в результаті - втрата ваги і недокрів'я. Дискомфорт у животі без видимих причин може турбувати від пари днів до декількох тижнів, а то й набагато довше.
Інструкція
1
Похід до лікаря обов'язковий. Це потрібно для того, щоб самому переконатися, що ні дизентерії, ні сальмонельозу у вас немає. Справа в тому, що сальмонели і дизентерійна паличка - основні збудники гострого коліту.
2
При діареї відбувається сильне зневоднення не тільки в кишечнику, але і у всьому організмі. Пийте вдвічі більше води, ніж ви це зазвичай робите.
3
Лікування коліту почніть голодуванням. Протягом кількох днів воно має бути повним: нічого, крім чистої питної води.
4
Поступово повертайтеся до повноцінного харчування, починаючи з рідким і напіврідкої їжі.
5
Оскільки коліт веде до виснаження, стежте за калорійністю їжі - вона повинна бути багата білком (м'ясо, сир і т.п.), але обмежена у використанні жирів і вуглеводів (каші, хліб, цукор), а також солі .
6
Доведіть частоту харчування до чотирьох, а краще - до шести разів на добу.
7
Допоможіть організму вітамінами В1, В2, С, РР.
8
Якщо не хочете загострень коліту, постарайтеся виключити здобу, морозиво і шоколад, копченості, ковбаси та консерви, гриби, бобові, газовані напої, а ще - ягоди, фрукти і овочі в натуральному вигляді. І знайте, нікотин - єдиний науково доведений провокатор коліту. Киньте палити.
9
Пам'ятайте, що фітотерапія при коліті дасть хороший ефект в результаті тривалого (до року і більше) і регулярного застосування. До травам, як і до фармацевтичних препаратів, можливо звикання, тому міняйте збори з періодичністю в 2-3 місяці.
10
Провокують коліт стреси, а так же патогенна флора, бактерії і вірусні інфекції, які знижують загальний імунітет організму. А ще найважливішою причиною хвороби є неправильне харчування, яке, будучи незамінним зовнішнім фактором, стає власним елементом організму і бере участь в обмінних процесах. Вилікуватися, що не виправивши харчування, практично неможливо, які б надсучасні методи при цьому ні застосовувалися. Тому дуже важливо підібрати спільно з лікарем індивідуальну щадну повноцінну дієту.