Як зв'язати жіночий пуловер. зв'язати пуловер жіночий.

З наближенням холодів багато хто починає замислюватися про теплі речі. Але речі можна не тільки купувати, але і в'язати самим. Якщо ви вмієте в'язати, то зараз саме час почати роботу над новим пуловером , а якщо ні - хороший привід навчитися. Слово пуловер походить від англійського pull - тягнути і over - навколо. Якщо розшифрувати, то вийде обтягує корпус кофта без ґудзиків, застібок. Одна з відмінних рис пуловера - виріз горловини. Завдяки йому пуловер можна носити як сам по собі, так і з сорочкою.
Вам знадобиться
  • -пряжа;
  • -спіци або гачок;
  • -ножиці;
  • -викройка.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно вибрати пряжу. Оскільки пуловер - це повсякденний одяг, то вибирайте пряжу з найменшою кількістю синтетики. Хороша пряжа на довгий час збереже колір і структуру волокна.Для легкого пуловера чудово підійдуть бавовна, шовк, маїс і бамбук. Для більш теплого - кашемір, альпака, меринос і т.д.
2
Складіть викрійку в'язання пуловера за своїми мірками. За основу береться об'єм стегон, талії та грудей. Також потрібно враховувати ширину плечей, висоту пройм, глибину горловини і довжину рукавів. Можна зняти мірки зі свого одягу, яка ідеально на вас сідіт.Прі в'язанні пуловера особливу увагу варто звернути на виріз горловини. Заздалегідь уявіть, з чим ви його збираєтеся носити. Якщо з сорочкою, то пуловер слід в'язати з V-подібною горловиною. Пуловер також відмінно підійде до водолазке, але тут уже виріз горловини слід змінити на більш високий і полукруглий.Еслі ви хочете носити виріб з кофтою з капюшоном, то горловину спинки слід трохи знизити. Так капюшон ляже рівно і не буде вам заважати.
3
Зв'яжіть обраним вами візерунком зразок 10х10 см. По ньому ви зможете визначити, скільки петель необхідно набирати з розрахунку вашої викрійки. Приміром, в зразок 10 см увійшло 14 петель. Отже, на спинку пуловера шириною 46 см необхідно набрати 64 петлі. Візерунок для пуловер не повинен бути надто прозорим, оскільки з-під нього може некрасиво просвічувати інший одяг. Якщо ж пуловер буде одягатися окремо, то підійде будь-який малюнок.
4
Почніть в'язати спинку. Зв'яжіть гумку висотою 2-3 см. Далі в'яжіть полотно обраним візерунком. Якщо візерунок поки для вас складний, то можна зупинитися на лицьовій гладі. Тим більше, якщо ваша пряжа яскравого або молочного кольорів, то лицьові петлі її тільки підкреслять.
5
Зазвичай пуловери бувають приталені і досить обтягуючі. Зв'яжіть полотно довжиною близько 10 см і шириною 46 см. На цій висоті починайте збавляти по одній петлі з кожної сторони в кожному 4-му ряду. На висоті 25 см навпаки додайте по одній петлі в кожному четвертому ряду. Коли спинка досягне висоти 30 см, закрийте петлі для пройм рукавів. Зазвичай закривають по 5 см, але "драбинкою", тобто в одному ряду 5 петель, над ними 3 петлі, а потім ще 2. Виконайте подібну в'язку з обох сторін. Пров'яжіть ще 20 см - спинка готова.
6
Зв'яжіть перед пуловера аналогічним чином, тільки особливу увагу приділіть горловині. Для цього порахуйте петлі і закрийте 10 середніх. Далі закривайте "драбинкою" по 2 петлі з внутрішньої сторони ще 5 рядов.V-подібний виріз в'яжеться по-іншому. Порахуйте всі петлі і закрийте одну середню петлю. В'яжіть кожну сторону окремо, збавляючи з внутрішньої сторони по одній петлі. Але не забувайте при цьому про пройми.
7
Для рукава зв'яжіть полотно шириною 25 см тим же візерунком, що й основні деталі. На висоті 10 см починайте додавати з обох сторін по 1 петлі. Зв'язавши 52 см, закрийте з боків по 7 петель. Далі закривайте по 1 петлі з кожної сторони поки рукав не досягне довжини 60 см.
8
Пуловер відрізняється від інших видів кофт тим, що у нього немає коміра, великого "горла", як у светри, і гудзиків. Тому необхідно красиво оформити горловину пуловера. Візьміть гачок і обв'яжіть візерунком "рачьій крок" всю горловину. Вийде красиво і просто.Есть спосіб складніше, але краще. Наберіть по вирізу горловини петлі з кромок і пров'яжіть гумкою 2-3 см. Гумка повинна бути така ж, як на спинці, переді і рукавах. Тепер пуловер повністю готовий.
Зверніть увагу
Зшиваючи пов'язані деталі, намагайтеся їх витягати, щоб не було "складання". Вона дуже неохайно виглядає і перекошує виріб.
Корисна порада
Пуловер можна зробити більш спортивним, прив'язавши посередині кишеню. Петлі для кишені потрібно набирати поверх гумки.
Джемпер спочатку був тільки спортивним одягом. Але з плином часу емансипація торкнулася і жіночих гардеробів. Від звичайних кофт джемпер відрізняється застібкою в горловини, він одягається зазвичай через голову.
Вам знадобиться
  • Нитки
  • Спиці або гачок
  • Ножиці
  • Спеціалізовані журнали
  • Інтернет
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати джемпер, потрібно визначитися зі способом в'язки. Якщо джемпер буде в'язатися спицями та гладким візерунком, то можна експериментувати з фактурними нитками. У разі в'язання гачком потрібно підібрати гладкі нитки, так візерунок буде рівніше виглядати.
2
Після того як визначився спосіб в'язки, потрібно вибрати нитки. Чим щільніше і товще нитки, тим тепліше буде джемпер. І навпаки, якщо нитки тонкі, джемпер буде комфортно носити влітку.
3
Потім потрібно підібрати модель. Це можна зробити як за допомогою спеціалізованих журналів, так і за допомогою мережі інтернет. Зазвичай в описі моделі дуже докладно описується покрокове в'язання джемпери. Він в'яжеться з окремих деталей: переду, спинки і двох рукавів. Іноді горловина у джемпера надвязивается окремо при з'єднанні деталей.
4
Перед тим як в'язати джемпер, обов'язково потрібно зв'язати зразок для підрахунку петель. За допомогою цього зразка, який повинен бути не менше 10 см, розраховуються петлі для майбутнього виробу. Зразок відпарює праскою, потім вираховується кількість петель, яке вміщується на 10 см.
Зверніть увагу
Починаючи в'язати джемпер, краще довязивать його відразу, так як щільність в'язки змінюється після перерви.
Корисна порада
Після того як деталі пов'язані, перед складанням їх потрібно акуратно випрати і розкласти сушитися на горизонтальній поверхні.