Як поліпшити морфологію.

Деякі школярі дивуються, коли чують від учителя, що їм необхідно поліпшити морфологію . Вони вважають, що достатньо навчитися писати грамотно. Але це помилкова думка, оскільки морфологія і орфографія безпосередньо пов'язані. Отже, без знання морфології неможливо навчитися писати без помилок.
Інструкція
1
У морфології вивчаються граматичні норми слова. У кожної частини мови вони свої. Так у іменних (іменника, прикметника та деяких займенників) потрібно навчитися визначати рід, відмінок і число. А у дієслова - дієвідміна, особа, вид, час, рід (в минулому часі).
2
Всі ці ознаки необхідно навчитися бачити для того, щоб мати можливість застосувати засвоєні вами орфограми.
3
Навчіться визначати відмінювання дієслова. Це нескладно зробити, якщо ви звернете увагу, на що закінчується його невизначена форма. Далі згадуйте орфограмму, що якщо дієслово в інфінітиві закінчується на -еть, -ати, -оть, то він відноситься до першого дієвідміні. Якщо ж - на ить, то до другого. Не забувайте про винятки.
4
Коли ви навчитеся визначати відмінювання дієслова, то зможете правильно написати в особистих закінченнях першої дієвідміни букву «е», а в другому відмінюванні - «і».
5
Категорію числа також дуже важливо вміти визначати. Це допоможе вам правильно написати в закінченні дієслова першої дієвідміни однини букву «у» або «ю», а у множині - «а» або «я».
6
Вчіться з'ясовувати, в якому відмінку вживається іменник. Запам'ятайте також розпізнавальні ознаки, що дозволяють віднести слово до першого, другого або третього відміні. Без знання цих граматичних ознак ви не зможете правильно написати падежное закінчення в іменнику.
7
Якщо ви погано знайомі з утворенням і найвищому ступенів порівняння прикметників, то будете допускати помилки в їх вживанні. Наприклад, неприпустимо вживати в мові такий вислів: «самий геніальний». Це порушення, на жаль, часто зустрічається у тих, хто вважає вивчення морфології марною тратою часу.