Як знищити короеда. Як позбутися від короїдів.

Жуки-короїди - це справжнє лихо для зелених насаджень. Вони пошкоджують деревину, позбавляючи рослина можливості отримувати необхідні поживні речовини. Якщо ви не приймете захисних заходів і вчасно не розпізнаєте зараження дерева короедами , то сотня комах менш ніж за місяць погубить доросла рослина. Шкідники також завдають серйозної шкоди старим дерев'яним спорудам. Знищити короеда буває нелегко, проте деякі способи допомагають впоратися з цією напастю.
Вам знадобиться
  • - препарат-інсектицид;
  • - обприскувач і одноразовий шприц;
  • - заходи індивідуального захисту;
  • - пилка, сокира і лопата для корчування пнів;
  • - суміш з глини, гною (варіант: перегній, гній і гашене вапно);
  • - оліфа і масляна фарба;
  • - тепла вода і ганчір'я для очищення стін.
Інструкція
1
Уважно огляньте всі дерева на своїй ділянці, щоб вчасно помітити перші ознаки проникнення короїдів в ствол. На корі хворого дерева ви можете побачити характерні сліди і круглі отвори, а також скупчення тирси («бурової борошна»); біля коріння ж можуть скупчуватися опале пагони з отвором, провідним всередину. Якщо ж кора починає опадати зі стовбура, то дерево вже не вдасться врятувати.
2
Спробуйте вилікувати заражене короедами рослина. В пророблені жуками отвори необхідно ввести за допомогою шприца розчин спеціального засобу-інсектициду проти садових шкідників (такого як «Каліпсо», «Конфідор», «Вектра»; деякі садівники відзначають також хороший ефект від застосування вітчизняних препаратів «Емпайр-20», «Антижук »і« Антішашелін). Точно дотримуйтеся інструкції із застосування на упаковці хімікату!
3
Після винищувальних ін'єкцій необхідно ретельно обприскати дерево після цвітіння в ранковий або вечірній час. Робити це в дощову погоду не має сенсу. Через два тижні обов'язково проведіть вторинну обробку кори та листя, щоб погубити залишилися короїдів. Не забудьте вжити всіх заходів індивідуального захисту: надіньте одяг з довгими рукавами і штанинами, гумові чоботи і рукавички, захисні окуляри і маску для захисту органів дихання.
4
Очистіть ділянку від дерев, які сильно вражені короедами - більшість хворих рослин не вдасться врятувати навіть найсучаснішими засобами. За словами біологів, переважна кількість жуків-короїдів вражає старі і вже нездорові дерева. Щоб повністю прибрати всі можливі осередки хвороби, спиляєте сухі, заражені, погано укорінені рослини. Викорчують пні; всі деревні залишки винесіть за межі ділянки і спаліть.
5
Робіть профілактичну обробку всіх дерев у дворі або в саду. Кожної весни обмазують їх стовбури сумішшю глини і гною або перегною, гною і гашеного вапна. Якщо ділянка із зеленими насадженнями старий, періодично піддається навалі шкідників, то через деякий час захисні маніпуляції необхідно повторити до 2-3 разів.
Зверніть увагу
Іноді для фарбування стовбурів дерев використовуються олійна фарба білого кольору або технічна побілка. Більшість екологів вважає, що використовувати ці матеріали для боротьби зі шкідниками ні в якому разі не можна - деревна кора стає непроникною і змінює свою природну структуру.Кроме того, таке покриття практично марно проти більшості видів короїдів. Використовуйте тільки кошти, схвалені досвідченими рослинникам.
Корисна порада
Якщо короїд помічений на старій дерев'яній споруді, видаліть весь теплоізоляційний матеріал і ретельно промийте всі поверхні. Потім на стіни потрібно нанести гарячу оліфу і 1-2 шари олійної фарби. Зазвичай цей спосіб рятує приміщення від шкідників, як мінімум, на рік.