Як очистити водойму. саморобний фільтр ставка.

Наявність на присадибній ділянці басейну або ставка не тільки є прикрасою дачної території, але і сприяє поліпшенню мікроклімату. Однак за водоймами необхідний певний відхід, що передбачає, наприклад, регулярну їх очистку.
Вам знадобиться
  • Саморобний або придбаний фільтр, сачок, система для біологічної очистки з бактеріями, хімічні реагенти, лампа-випромінювач.
Інструкція
1
Встановіть у водоймі спеціальний контейнер, який може бути наповнений гравієм або іншим матеріалом, що фільтрує (чим менше фракція фільтруючого матеріалу, тим менші частинки їм будуть затримуватися).
2
До контейнера обов'язково підключіть насос: саме він буде направляти воду штучної водойми до фільтру. Якщо виготовити саморобний фільтр немає можливості, такий пристрій завжди можна придбати. Для механічної очистки водоймища можете використовувати навіть самий звичайний сачок, за допомогою якого дуже легко виловлювати велику і дрібну сміття.
3
Встановіть у водоймі систему біологічної очистки, в фільтри яких помістіть спеціальні бактерії.
4
Використовуйте призначені для очищення води штучної водойми хімічні реагенти. З їх допомогою вам вдасться не тільки очистити воду, але і підтримати певний рівень кислотності і кисню, а також розчинити водорості.
5
Розташуйте в спеціальних сітках мінерали цеоліти. Необхідна кількість мінералів визначається, виходячи з наступного співвідношення: на 1000 літрів води штучної водойми потрібно приблизно кілограм цеолітів.
6
Помістіть у ставок лампу-випромінювач, що має захисний механізм, завдяки чому вона не обростає водоростями. За допомогою ультрафіолетового випромінювання ви знезаразити воду, знищивши хвороботворні бактерії і віруси.
Зверніть увагу
Будьте уважні з дозуванням використовуваного хімічного реагенту! Передозування не тільки нашкодить екосистемі вашого ставка, але і завдасть вам шкоди, оскільки такі хімічні препарати у великих кількостях дуже небезпечні.
Корисна порада
Нерідко дачники, на присадибній ділянці яких знаходиться ставок, стикаються з таким явищем як поява піни на воді. Причина виникнення даного явища - обсипається в воду пилок рослин, через що в воді штучної водойми значно підвищується концентрація білка і, як наслідок, утворюється піна. Для боротьби з піноутворенням замініть 1/5 частина води і використовуйте спеціальний засіб проти утворення піни.