Як поміняти лічильник електроенергії. самостійна заміна лічильника електроенергії.

Все використовувані електричні лічильники підлягають систематичній повірці. Саме з цієї причини періодично виникає необхідність у демонтажі старого електролічильника та заміні його повіреним. Більш того, заміна старого лічильника на новий може бути викликана несправністю першого.
Вам знадобиться
  • електролічильник, штекер, спеціальні викрутки.
Інструкція
1
закоротити вторинну обмотку трансформаторів струму. Для цього зробіть вворачивания штекера в струмові затискачі.
2
За допомогою спеціальних викруток з ізольованими ручками підніміть вгору контактні пластини, що дозволить замкнути токовую ланцюг обліку електроенергії.
3
За допомогою двох викруток з ізольованими ручками відключіть фазу.
4
Демонтуйте старий прилад обліку електроенергії.
5
Встановіть новий електролічильник, включите фази і виконайте зворотну послідовність дій, що передують демонтажу старого приладу для обліку електроенергії.
Зверніть увагу
Самостійна заміна електролічильника обіцяє величезним штрафом! Заміну даного приладу обліку повинні виробляти електрики енергопостачальної компанії, що мають ліцензії та інші супровідні документи на виробництво даного виду робіт. Ви, в свою чергу, можете бути присутнім і контролювати процес заміни, щоб не упустити недоліки роботи запрошених фахівців.
Корисна порада
Рекомендується старий електролічильник міняти на новий двохтарифний прилад для обліку електроенергії. Таке обладнання дозволить значною мірою скоротити витрати на оплату електроенергії за рахунок того, що в нічний час доби навантаження на мережу мінімальна. Ще один важливий момент, який варто враховувати при заміні лічильника - клас точності приладу для вимірювання показників расходуемой електроенергії. В тому випадку, коли немає можливості встановити багатотарифний електролічильник, рекомендується зупинити свій вибір на індукційному приладі класу «2». Якщо з дати виготовлення придбаного нового електролічильника пройшло менше двох років, то для однофазного приладу повірка в Метрології не потрібно. Що ж стосується трифазних електролічильників, то на них повинні бути присутніми пломби Держповірки не більше ніж з річною давністю.
Лічильник води - це дуже корисний прилад, що допомагає людям добиватися справедливості. Адже водомір стежить за витратою води, дозволяючи його власникові платити рівно стільки грошей, скільки води витрачається. На жаль, лічильники води «живуть» порівняно недовго - всього близько чотирьох років і потребують перевірки та заміні, як і всі інші прилади обліку.
Інструкція
1
Заміною, перевіркою лічильників та іншими послугами займається кілька десятків фірм. Одна з них змінює лічильники за суму всього в 850 рублів, друга - змінює водомір, опломбовує і реєструє його за одну добу і всього за 1200 рублів, третя за звернення до її послуг підносить клієнту чисто символічний подарунок по акції і так далі ... Цей список можна продовжувати і продовжувати. Але висновок один: ціни неспіврозмірні з обсягом виконуваних робіт.
2
Але раз у вас встановлений лічильник води, доведеться розщедрюватися. Хоча 850 рублів за установку лічильника можна заощадити, підключивши лічильник самим за максимум 10 хвилин: спочатку перекрийте воду шляхом простого повороту ручки вашого кульового крана. Потім озбройтеся розвідним ключем або гайковим на 30 міліметрів. Відверніть пару кріпильних гайок водоміра, пов'язаних дротиком пломби. Злегка відсуньте трубу - і водомір виявиться у вас в руках.
3
Встановлюючи новий водомір, не забудьте підкласти кілька гумових прокладок з нового комплекту. Тепер відкрийте воду і переконайтеся в тому, що вода не капає. Якщо не капає, можемо вас привітати з тим, що ви тільки що встановили лічильник води і заощадили цілих 850 рублів.
4
А за процедуру реєстрації та опломбування лічильника доведеться платити (близько 1000 рублів). До вас прийдуть з «Центру нарахування послуг з водопостачання». Варто відзначити, що за вашу тисячу рублів фахівець прикручує пару гайок і приклацує пломбу і робить замітку у своїх паперах. Прикро, але з цим нічого не поробиш.