Як закласти дірку в трубі опалення.

Для кожного з нас не секрет, що багато речей відбуваються за законом підлості. Наприклад, тільки включили опалення, як тут же виявилося, що в трубі текти. Потрібно терміново виправляти ситуацію.
Вам знадобиться
 • м'яка гума від велосипедної або автомобільної камери, хомути, спеціальні бандажі.
Інструкція
1
Уважно вивчіть трубу, що дав течу. Переконайтеся в тому, що діра виникла лише в одному місці, і несподіваних "сюрпризів" не передбачається.
2
Виріжте вузьку смужку гуми. Туго намотайте гуму на місце течі, охопивши ще кілька сантиметрів від дірки по різних сторонах.
3
Закріпіть гуму хомутами або в'язанням дротом. Якщо фіксуєте за допомогою хомутів, то один з них розташуйте безпосередньо над діркою, а два - по боках від неї.
4
Якщо виникла текти в місці різьбового з'єднання фітинги та труби опалювальної системи, використовуйте хомути, намотавши один на гумову латочку, а другий - на фітінг.
Зверніть увагу
Пробуючи ті або інші методи для усунення течі труби, пам'ятайте, що ви не просто латаєте трубу з гарячою водою, а й закриваєте утворену дірку на трубі, вода в якій знаходиться під тиском. Будьте уважні! Експерименти виллються в непередбачені витрати, адже затопивши сусідів, їм доведеться виплачувати компенсацію за завдану шкоду. Втім, не завадило б замінити частину комунікації щоб уникнути подібної ситуації.
Корисна порада
Коли за допомогою підручних засобів не вдається зупинити текти і «залатати» дірку в трубі опалювальної системи, вирушайте в найближчий магазин, що спеціалізується на реалізації сантехнічних пристосувань. Там купите спеціальний бандаж, який складається з щільної гуми і аналога струбцини, що охоплює трубу з діркою по всьому її периметру. Закріплюється це «пристосування» за допомогою болтів. За допомогою такого бандажа може бути покрита площа в 60 міліметрів квадратних, а завдяки тому, що втискається «латочка» наглухо, вона здатна зупинити будь-яку текти. В кінці опалювального сезону зніміть нанесений на трубу бандаж і прийміть заходи, або усунувши діру в трубі, або Перепакована з'єднання, або замінивши відрізок пошкодженої труби.
В наших квартирах є безліч труб, наповнених гарячою чи холодною водою і газом. З різних причин в трубах іноді виникають отвори і тріщини, через які вода або газ починають проникати в квартиру. Від швидкості, з якою вдасться усунути текти, залежить збиток, нанесений квартирі в результаті прориву труби. Найзручнішим і універсальним засобом для усунення течі в трубах є ремонтний хомут.
Вам знадобиться
 • - плоскогубці;
 • - набір гайкових ключів;
 • - заводський ремонтний хомут для труб відповідного типорозміру.
 • Або:
 • - шматок сталевого аркуша товщиною 1,0-1,5 мм;
 • - ножиці по металу;
 • - побутові ножиці;
 • - плоскогубці;
 • - дриль зі свердлом? 7 мм;
 • - шматок гумової прокладки товщиною 1,5-3 мм;
 • - болт М6 довжиною 20-30 мм з гайкою;
 • - гайковий ключ 8х10.
Інструкція
1
Якщо у вас є заводський ремонтний хомут, розміри якого відповідають діаметру пошкодженої труби, ваша задача гранично спрощується. Щоб усунути текти в трубі , виконайте наступні дії.
2
Отсоедините зажимной болт і розігніть хомут до положення, при якому його можна надіти на трубу. Надіньте хомут на трубу в місці прориву. Якщо прокладка хомута відділена від нього, то, перш ніж встановлювати хомут, встановіть на місце прориву прокладку.
3
Встановіть болт в отвір хомута і щільно затягніть гайку ключем. Хомути можуть бути різної конструкції: з одним або декількома болтами, однострічковій або двухленточние. Однак спосіб їх застосування залишається одним і тим же.
4
Заводським хомутом користуватися дуже зручно. Однак, думається, не так вже й багато серед нас таких запасливих людей, які зберігали б ремонтні хомути різних розмірів. Найчастіше в разі протікання труби доводиться користуватися саморобним хомутом. Виготовити його можна таким чином.
5
Відріжте від сталевого листа смугу шириною 20-30 мм (в залежності від розміру пошкодження). Довжина її повинна бути на 35-40 мм більше довжини окружності труби, яку можна заміряти будь-яким шнуром.
6
Загніть плоскогубцями краю смуги (приблизно 20 мм) під кутом 90 °. Зігнута смуга повинна нагадувати букву П. З зусиллям оберніть смугу навколо труби таким чином, щоб вона прийняла вид хомута. В затиснутому стані хомута між його полками повинен бути невеликий зазор (1-3 мм). Якщо ця умова не виконується, розігніть одну з полиць і зігніть її повторно.
7
Просвердлите в полках отвір діаметром 7 мм під установку зажимного болта. Виріжте гумову прокладку підходящого розміру. Встановіть прокладку і хомут на пошкоджене місце, вставте в отвір болт і щільно затягніть його. Між полицями хомута повинен залишатися невеликий зазор, який убезпечить достатнє зусилля затиску.
Зверніть увагу
Саморобний хомут можна використовувати тільки як тимчасовий засіб для усунення течі. Згодом його слід замінити заводським хомутом або відремонтувати місце протікання іншим способом, що гарантує довготривалу і безпечну експлуатацію труби.