Як вивчити історію швидко.

Кожна людина стикається з ситуацією, коли потрібно щось дуже швидко вивчити. Така необхідність може виникнути не тільки перед іспитом або заліком, а й при підготовці звичайного домашнього завдання. Історія - предмет, який вимагає як логічного мислення, так і вміння запам'ятовувати. І саме це «двуединство», якщо вміти його використовувати, дозволяє підготуватися до іспиту або до уроку досить швидко.
Вам знадобиться
  • - таблиця дат;
  • - історичні карти.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно швидко вивчити цілий розділ або навіть весь підручник, розділіть потрібний матеріал на блоки. Це можуть бути історичні періоди або різні регіони в один і той же час. Читайте матеріал не окремими абзацами, а параграфами або блоками. Якщо мова йде про одне й те ж періоді в різних країнах, виділіть подібність і відмінності між ними і запишіть. Заучуючи дати, згадуйте, що відбувалося в той же рік в сусідній країні.
2
Заучуючи матеріал по окремих історичних періодів, насамперед виділяйте те нове, що відбувалося в кожну епоху в порівнянні з попередніми, а що зникало. Це дозволить вам представити історичний процес у розвитку, і тоді ви зможете розповісти про кожному періоді більш-менш зв'язно навіть у тому випадку, якщо забудете якусь дату або ім'я.
3
Намагайтеся не заучувати матеріал слово в слово. Будь-який текст необхідно насамперед зрозуміти, і тоді процес запам'ятовування йде набагато легше. Намітьте план оповідання, його можна навіть записати. Виділіть найбільш важливі моменти. Встановіть між ними логічний зв'язок. Подумайте, якими словами ви могли б розповісти про цю подію. Наукові терміни використовуйте обов'язково, але при цьому навчитеся їх пояснювати.
4
Читаючи параграф, уявіть собі події, про які йдеться, а також героїв цих подій. Постарайтеся відповісти на питання, що це були за люди, який одяг вони носили, які у них були характери. Запам'ятайте їхні імена і навчіться правильно їх вимовляти. Використовуйте всі види пам'яті, які у вас є. Перекажіть параграф за планом, але своїми словами.
5
Визначте, які дати головні, а які - другорядні. Запам'ятайте самі головні дати. Це початок і закінчення того чи іншого історичного періоду та дати основних подій. Перекажіть текст, використовуючи в оповіданні дати.
Зверніть увагу
Людина набагато краще запам'ятовує те, що йому цікаво. Спробуйте захопитися історією, і тоді навіть дати запам'ятаються самі собою; Дати можна запам'ятовувати і по асоціації, але зловживати цим не варто.
Корисна порада
Навчіться читати історичну карту. На ній позначені кордони держав, зміни цих кордонів з плином часу, дати основних подій, напрямку руху військ супротивників і багато іншого. На уроках і навіть на іспитах зазвичай дозволяють користуватися картами.