Як уберегти дитину від бід.

Небезпека може підстерігати дитини в будь-якому місці. Однією з основних причин смертності дітей є нещасні випадки у побуті та на вулиці. Крім того, саме діти в силу своєї довірливості, стають жертвами шахраїв і злочинців. Завдання батьків - організувати життєвий простір таким чином, щоб знизити небезпеку до мінімуму.
Інструкція
1
Приберіть подалі ліки, щоб дитина не могла до них дотягнутися. Всі миючі засоби (порошок, відбілювачі і т.д.) зберігайте в недоступному місці. Не залишайте сірники та запальнички на столі, щоб у маленької дитини не виникло спокуси скористатися ними. Якщо дитина часто залишається вдома один, встановіть індикатори диму. Поясніть, що робити, якщо щось загорілося: негайно покинути квартиру й кликати на допомогу. Намагайтеся не залишати дитину одну на довгий час.
2
Поясніть правила поведінки на проїжджій частині.
3
Навчіть дитину, як поводитися на вулиці в присутності тварин: не розмахувати руками, не кричати, не загрожувати собаці або кішці. Намагатися не гладити тварину, тому висока небезпека агресії з його боку. Крім того, бездомні тварини - рознощики інфекційних захворювань. Дитина повинна чітко знати, що після гри з тваринами він обов'язково повинен вимити руки.
4
Розкажіть дитині про те, що він повинен проявляти обережність у спілкуванні з незнайомими людьми: намагатися не розмовляти з ними, не реагувати, якщо пропонують пригостити чимось, прокатати на машині і т.п. Не давати чужим людям свої речі - телефон, одяг, ключі. Не відкривати двері, перебуваючи вдома на самоті. Намагатися уникати малолюдних місць, особливо ввечері. При виникненні небезпеки, кричати і шуміти, кликати на допомогу, щоб привернути увагу людей.
5
Забезпечте дитину телефонами та адресами родичів. Маленькі діти повинні добре знати свої ПІБ, домашню адресу, імена батьків. На разі втрати телефону, запишіть всю необхідну інформацію і покладіть в шкільну сумку. Домовтеся із сусідами, щоб вони могли доглянути за дитиною в разі потреби.
6
Цікавтеся, що ваша дитина читає, дивиться, з ким дружить. Регулярно спілкуйтеся з шкільними вчителями. Встановіть довірчі відносини. Будьте уважні, якщо ви помітили, що дитина стала вести себе незвичайним для нього чином: став замкнутим, перестав розмовляти, його поведінка стала неадекватною.