Як обдерти шпалери швидко. Як швидко обдерти старі шпалери.

Якщо ви вирішили обклеїти стіни новими шпалерами, обов'язково підготуйте поверхню до косметичного ремонту. Одне з найбільш кропітких занять у цьому виді опоряджувальних робіт - це видалення попереднього паперового покриття. Робити це необхідно, щоб надалі на оновленій стіні не з'явилося некрасивих горбів і міхурів. Далеко не завжди старі шпалери відокремлюються з легкістю, цілими полотнищами. У більшості випадків майстрам доводиться як слід постаратися, щоб повністю очистити поверхню.
Вам знадобиться
 • - скребок або ніж;
 • - ємність для води;
 • - спеціальний засіб для видалення шпалер;
 • - тепла вода;
 • - ганчір'я;
 • - поролонова губка або валик;
 • - бавовняне полотно;
 • - праска з функцією пара або ручний відпарювач.
Інструкція
1
Зігніть нижню частину старих шпалер від стіни за допомогою ножа або скребка, після чого вам потрібно обережно потягнути її вниз. Якщо паперове полотно не відходить від поверхні, то не слід докладати подальших, більш значні, зусилля і зривати їх - так можна пошкодити верхній шар штукатурки.
2
Приготуйте містку і ємність і наповніть її теплою водою. За допомогою дрантя змочіть старе паперове покриття і дайте їй як слід просочитися рідиною протягом 15-20 хвилин. Після цього шпалери будуть поступово відскоблювати скребком або ножем. Щоб разом з ними не зняти і шматки стіни, відривайте папір невеликими шматочками обережно, не роблячи різких рухів. Не перестарайтеся зі змочуванням стіни, інакше це може зруйнувати верхній шар отштукатуренний поверхні, зробивши її більш м'якою і крихкою.
3
отпаривают старі шпалери зі стіни, якщо вони приклеювалися сильно сполучними клеять складами, такими як «Бустилат» або клей ПВА (містить полівінілацетат). Вплив паром допоможе впоратися з багатошаровою паперової поверхнею, в якості основи якої використовувалися газетні листи. Вам необхідно прикладати до шпалер бавовняну тканину (наприклад, розрізану на частини простирадло) і нагрівати її гарячою праскою. Можна також скористатися спеціальним ручним отпарівателем для білизни. Коли тканина стане гарячою, потрібно швидко обдерти шпалери зі стіни.
4
Використовуйте спеціальний засіб для зняття шпалер, яке можна придбати в магазині оздоблювальних матеріалів. Проконсультуйтеся з продавцем і уважно прочитайте інструкцію по застосуванню на упаковці. Зазвичай подібні рідини або гелі наносяться на старі шпалери за допомогою поролоновою губки, або ж м'якого валика, досить товстим шаром. Через певний час (від п'яти хвилин до декількох годин, залежно від ефективності даної суміші) очищає засіб проникає глибоко в структуру паперового покриття, і його можна з легкістю видалити.
Зверніть увагу
При роботі зі спеціальними засобами для видалення старих шпалер виключається контакт входять до їх складу активних речовин з оболонкою ока. Обов'язково надіньте захисні окуляри!
Корисна порада
При видаленні старих шпалер з поверхні стін житлових приміщень, де проведено електрику, необхідно відключити світло на весь період роботи. Дійте скребком або ножем в області розеток і проводів надзвичайно обережно, щоб не пошкодити їх.
Затіявши ремонт в квартирі, де стіни вже обклеєні шпалерами, не поспішайте відразу обдирати їх. Зверніть увагу на стелю. Якщо він покритий крейдою, і вам належить ще його відскоблювати, то частина крейди налипне на стіни. Залиште старі шпалери на місці, щоб не довелося відмивати стіни від крейди. Очистивши стелю від старої побілки, прийшов час обдерти шпалери .
Вам знадобиться
 • - шпатель
 • - відро з теплою водою
 • - рідке мило
 • - швабра
 • - поролоновий валик
 • - губка
 • - праска
 • - парогенератор
 • - ганчірка
 • - пилосос
Інструкція
1
Для видалення вінілових або текстильних шпалер почніть з найпростішого методу. Підчепите зверху шматочок тонкого вінілового або текстильного шару шпалер і потягніть за нього. Можливо, що верхній рісунчатий шар вам вдасться зняти без підручних інструментів. Тоді на стіні залишиться паперовий шар. Якщо стіни були добре вирівняні, і паперовий шар щільно прилягає по всій поверхні, то він може служити підкладкою для нових шпалер. В іншому випадку розмочити його і видаліть шпателем.
2
Для видалення паперових шпалер скористайтеся теплою мильною водою і шваброю. Налийте у відро теплу воду, додайте в неї рідке мило. Макайте швабру в цей розчин і грунтовно просочуйте шпалери . Замість швабри можна скористатися поролоновим валиком або губкой.Налейте мильний розчин в банку, прикріпіть на неї спеціальну розпилюючи насадку від пилососа. Поставте включений пилосос ближче до стіни і намочіть шпалери через розпилювач.
3
Не прагніть відразу намочити все шпалери в кімнаті. Робіть частинами. Інакше, поки ви дістанетеся до віддаленій стіни, шпалери встигнуть висохнути і знову прилипнути на місце. Намоклі шпалери підчіплює за краєчок шпателем і плавно тягніть, щоб віддалялися великі шматки.
4
Якщо ви зіткнулися з проблемою, що шпалери погано промокають, то використовуйте голчастий валик. Забийте цвяхи в звичайний малярний валик наскрізь. Прокатайте цим валиком по шпалерах. Шпалери стануть перфорованими, і вода буде краще їх змочувати.
5
Скористайтеся праскою, якщо шпалери погано відстають від стіни. Намочіть ганчірку у воді і прикладіть до стіни, пропрасуйте її гарячою праскою. Можна використовувати праска з функцією відпарювання. Прикладіть праска до стіни і отпарьте шпалери . При наявності у вашому господарстві парогенератора, використовуйте його для зняття шпалер зі стіни. Обробіть парою шпалери , а потім видаліть їх шпателем.
Зверніть увагу
Якщо вищевикладені методи вам не підходять, то купіть спеціальну рідину для видалення шпалер. Розведіть рідина по інструкції на упаковці. Нанесіть валиком або губкою на шпалери. Дайте їй вбратися. Видаляйте шпалери шпателем.
Корисна порада
Для перфорування шпалер існує спеціальний інструмент під назвою «шпалерний тигр». Усередині нього знаходяться гострі диски, але, на відміну від валика з цвяхами, «шпалерний тигр» не пошкоджує саму поверхню стіни.