Як нарізати трек.

Звукові файли не завжди мають маленький розмір, і іноді виникає необхідність розділити mp3- трек на частини - наприклад, в тому випадку, якщо ви хочете прослухати об'ємну аудіокнигу по частинах, а цілком вона займе занадто багато місця у вашому плеєрі. Нарізати mp3-файл на будь-яку кількість частин для будь-яких цілей зовсім не складно - для цього вам потрібно знайти і скачати невелику програму MP3 DirectCut.
Інструкція
1
Після установки, якщо необхідно, русифікується програму і потім запустіть її. Відкрийте потрібний трек, натиснувши в меню «Файл» на пункт «Відкрити» і потім зверніть увагу на смугу редагування файлу.
2
Відкрийте розділ «Спеціальні» і виберіть у ньому опцію «Авторасстановка Cue-міток». Відкриється нове вікно, в якому ви повинні вказати, яка тривалість звучання кожного фрагмента, на які ви хочете розділити свій mp3 трек. Наприклад, якщо трек триває 30 хвилин, ви можете вказати час звучання фрагмента в 5 хвилин, і трек буде розділений на шість однакових фрагментів.
3
Натисніть ОК. Якщо результат вас не задовольнить, відкрийте меню «Правка» і натисніть на кнопку «Скасувати авторасстановку». Якщо ж результат вас влаштував, зверніть знову увагу на смугу редагування треку в головному вікні програми - на ній з'явилися нові cue-мітки, розмічають трек на відрізки, час яких ви вказали в налаштуваннях вище.
4
В окремому полі поруч із смугою редагування ви побачите кількість відрізків, яке вийшло після поділу треку на частини. Тепер відкрийте меню «Файл» і виберіть опцію «Зберегти з розрізанням».
5
Для того щоб файли збереглися з грамотними назвами, і ви могли потім легко ідентифікувати їх, а також відтворювати в правильному порядку, заповніть шаблон автоматичної генерації імен файлів. У вікні «Розбиття файлу" встановіть шаблон 001-% N.
6
У назві кожного відрізка треку фігуруватиме 001 з дефісом, а потім шаблон згенерує порядковий номер відрізка. Коли процес збереження та розбиття файлів буде завершено, закрийте файл і не зберігайте зміни, якщо вас про це спитають.
В інтернеті все частіше з'являються записи виступи відомих виконавців, які представляють собою єдину доріжку. Не дивно, що у багатьох слухачів виникає бажання вирізати із загального треку окремі елементи для подальшого прослуховування. Та й як дзвінок на мобільний телефон не поставиш цілий трек, який займає 200-300 Мбайт на флешці.
Вам знадобиться
  • Movie Maker
  • Sound Forge
Інструкція
1
Компанія Microsoft впровадила в операційну систему Windows XP чудову програму під назвою Movie Maker. Незважаючи на назву, вона мало придатна для роботи з відео, т.к. якість вихідної записи залишає бажати кращого. А ось для нарізки аудиотреков програма є однією з кращих і зручних. Запустіть Microsoft Movie Maker. Відкрийте меню «Файли», знайдіть пункт «Імпорт файлу» і виберіть трек, який плануєте розрізати. Лівою кнопкою миші виділіть на смузі візуалізації частина треку , яку потрібно видалити, і натисніть «Delete». Повторіть цю операцію до тих пір, поки не залишиться тільки тих елементів, які потрібно залишити. Натисніть Ctrl + S і виберіть каталог для збереження кінцевого файлу.
2
Якщо у вас встановлена операційна система Windows Vista або Seven, то доведеться скористатися іншою програмою. Скачайте і встановіть Sound Forge. Версію програми виберіть в залежності від вашої операційної системи. Принцип ваших дій буде аналогічний алгоритму, описаного в попередньому кроці.