Як побудувати паралелограм по двох сторонах і куту між ними.

З необхідністю побудувати різні геометричні фігури за заданими параметрами постійно стикаються архітектори, проектувальники, робітники-верстатники, ті, хто займається аплікацією або паперової пастилки. Параллелограмм - одна з основних площинних фігур. Для того щоб його викреслити, необхідно знати довжину його сторін і кут між ними.
Вам знадобиться
  • - параметри паралелограма;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - транспортир;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Поставте на аркуші точку і позначте її як А. За допомогою лінійки від цієї точки проведіть в довільному напрямку пряму лінію і відкладіть на ній відрізок, рівний однієї з сторін паралелограма. Поставте крапку D. Постарайтеся виконати побудова максимально точно.
2
Від точки А за допомогою транспортира відкладіть потрібний кут. Для цього нульову позначку транспортира сумістите з точкою А, а пряму частину вирізу транспортира - з уже наявною стороною АD. Поставте крапку. Її можна не позначати.
3
Через точку А і нову точку проведіть пряму. Відкладіть на ній розмір другої сторони паралелограма. Поставте крапку B.
4
Від точки В проведіть пряму, паралельну стороні АD. Відкладіть від неї відстань, рівну стороні АD і поставте крапку C.
5
З'єднайте точки C і D прямій. Вона повинна вийти паралельної стороні АВ. Перевірте паралельність ліній і рівність протилежних кутів. Цього достатньо для креслення, для аплікації з паперу або для паперової пластики.
6
Якщо ви хочете зробити модель паралелограма з дроту, відкладіть від її початку розмір однієї із сторін і зробіть позначку. Від цієї позначки відкладіть розмір іншого боку, потім - першої і знову другий. Ображати дріт до потрібної довжини. Спаяти кінці і зігніть вийшло кільце під спочатку під прямими кутами. Вирівняйте сторони. За допомогою транспортира зігніть до потрібної величини один з кутів. Розмір іншого кута, прилеглого до цієї сторони, визначається за формулою? = 180 ° - ?. Зігніть дріт під цим кутом. Два інших кутки зігніть за цим же принципом. Перевірте паралельність сторін.
Корисна порада
Прямокутник, квадрат та ромб є окремими випадками паралелограма. Принцип їх побудови точно такий же. Для того щоб побудувати прямокутник, відкладіть від довільної точки А відстань, рівну довжині однієї зі сторін. До обох точкам проведіть перпендикуляри в одну і ту ж сторону по відношенню до прямої. Відкладіть на них відрізки, рівні другій стороні прямокутника і з'єднайте отримані точки один з одним. Для того щоб побудувати квадрат, досить знати розмір однієї з його сторін. Від довільної точки на площині відкладіть відстань, рівну стороні квадрата. Від обох кінців отриманого відрізка проведіть вгору перпендикуляри і відкладіть на них відрізки, рівні заданої стороні. З'єднайте кінці перпендикулярів прямій. Для того щоб побудувати ромб, необхідно знати довжину сторони і один з кутів. Будують його так само, як і будь-який інший паралелограм. Спочатку накресліть одну зі сторін, потім відміряйте кут і проведіть через початкову точку і знайдену пряму, рівну по довжині першій стороні ромба. Накресліть решта боку, паралельні вже наявним.