Як лікувати діатез у немовлят.

Діатез або атопічний дерматит у немовлят поширене явище. Перші його прояви, - висип і почервоніння, можуть з'явитися у віці декількох тижнів. І якщо діатез не лікувати, то він може стати причиною хронічних захворювань шкіри - нейродерміту, псоріазу, екземи, а також астми. Як вилікувати немовля, якщо у нього діатез?
Інструкція
1
Оскільки сам діатез - це не захворювання, а симптом, шкірна реакція на якийсь алерген, то перш ніж його лікувати, необхідно з'ясувати, на що у малюка алергія. Причиною діатезу може бути безліч факторів, від неправильного харчування мами під час вагітності та грудного вигодовування, до надто раннього прикорму або невідповідної суміші у искусственника. Крім їжі, алергію у немовляти можуть викликати пил, пилок рослин, шерсть домашніх тварин, пухові подушки та багато іншого.
2
Для того, щоб з'ясувати, на що у малюка алергія, необхідно відвідати дерматолога, пройти обстеження і здати ряд аналізів. Лікар призначить вам дієту, яку необхідно суворо дотримуватися. Не лякайтеся, виключені продукти будуть знову введені в меню поступово і трохи пізніше, коли ви пройдете курс лікування.
3
Крім дієти вкрай важливий догляд за шкірою дитини. Щодня купайте малюка в теплій воді з використанням гіпоалергенних шампунів або з відварами чистотілу, кори дуба, ромашки. Дуже добре очищають і зволожують шкіру ванни з пшеничними висівками. Після ванни обов'язково додатково зволожуйте шкіру немовляти пом'якшувальною кремом. Одяг для нього потрібно підбирати з бавовни, шерсть краще уникати. Прати білизну для маленького алергіка бажано господарським милом або спеціальним порошком, ретельно полоскати і гладити з двох сторін, тому існує небезпека зараження грибком пошкоджених ділянок шкіри.
4
Що ж стосується медикаментозного лікування - мазей, антигістамінів, вітамінів, то їх обов'язково повинен призначити лікар, і прийматися вони повинні під його наглядом. Лікар зазвичай прописує кошти зменшують свербіння - мазі, примочки. Можливе призначення опромінення ультрафіолетом уражених ділянок шкіри. Також прописуються седативні і антигістамінні засоби. При тяжкому перебігу діатезу призначаються стероїдні мазі, які необхідно застосовувати дуже обережно, суворо дотримуючись інструкції.
5
Дуже важливе значення в період загострення діатезу має правильне харчування. Воно має призначатися лікарем, щоб виключити будь-які можливості отримання додаткової алергічної реакції. Якщо немовля перебуває на грудному вигодовуванні - харчування мами також повинно виключати всі алергени.
Зверніть увагу
Згідно зі статистикою, діатез проявляється у 75% дітей у перші два роки їх життя. Для 85-90% він залишається одним з епізодів їх минулого життя і тільки у деяких з часом можуть розвинутися алергічні хвороби. Як відомо, у більшість випадків, алергени мають харчове походження.
Корисна порада
Діатез - явище поширене. Зазвичай буває у дітей 3-6 місяців життя і зберігається до 1-2 років. Дитина з алергічним діатезом легко набуває підвищеної чутливості не тільки до харчових речовин, але і до таких зовнішніх алергенів, як шерсть, домашній пил. Саме з цих причин як тільки з'являється діатез у дитини, йому необхідна медична допомога.