Як пересадити гарденію. Як доглядати.

Гардения - це невеликий, гіллястий і вічнозелений чагарник, висота якого досягає одного метра у висоту. Термін життя цієї рослини в домашніх умовах досить невеликий, він коливається від 6 місяців до року. А ось в тепличних умовах або на веранді гардения може прожити до 7 років, якщо їй приділяти належну увагу і догляд. Особливо важливою частиною догляду є пересадка рослини.
Вам знадобиться
  • - горщик,
  • - відростки гарденії,
  • - вересковая земля,
  • - листяний перегній,
  • - керамзит,
  • - добрива.
Інструкція
1
Ні в якому разі не пересаджуйте гарденію доти, поки вона повністю не відцвіте, інакше вона захворіє і скине бутони. Взагалі квітуча рослина краще не турбувати ні яскравим світлом, ні зміною положення. Так як природне цвітіння гарденії відбувається влітку та восени, то пересаджувати її краще в лютому місяці.
2
При пересадці рослини виберіть правильне і саме відповідне місце розташування. Гардения, безсумнівно, любить яскраве світло, але намагайтеся трохи притіняти її від прямих сонячних променів в літній час року.
3
Правильно підберіть грунт. Земля для пересадки гарденії повинна являти собою суміш з листяного перегною і вересковой землі, так як для цього рослини не існує спеціального субстрату, його можна замінити почвогрунтом для троянди і азалії. Кожні 15 днів потрібно підживлення в період зростання гарденії. Для цього підійде добриво для орхідей або рідке добриво без вапна.
4
Так як гарденія воліє помірно вологий грунт, горщик повинен мати хороший дренаж і не давати воді застоюватися. Насипте в піддон горщика з рослиною вологий керамзит.
5
Пересаджувати молоді пагони гарденії потрібно один раз на рік, доросла рослина пересаджують раз в три роки, в уже удобрений почвогрунт. Гардения розмножується верхівковими живцями напівздеревілих пагонів в період з липня по вересень.
6
Взимку року ідеальна температура для гарденії - 18-18 градусів. Якщо в приміщенні буде набагато тепліше, тоді пагони будуть рости слабкими і тонкими, а цвітіння, можливо, не настане взагалі.
7
Поливайте квіти відстояною теплою і обов'язково м'якою водою. Щоранку обприскуйте листя гарденії теплою водою, але варто знати, що потрапляння води на бутони і квіти неприпустимо, інакше на них з'являться плями і вони відпадуть.
8
Якщо ви хочете отримати в результаті компактний і пухнастий кущ гарденії, необхідно Прищепа або обрізати верхівки рослини у весняний період.
9
Верхній шар ґрунту прикрийте мульчирующим матеріалом, це може бути хвойний опад або соснова кора, вони збережуть вологу ґрунту і захистять коріння від перегріву.