Як лікувати гіпертрофію лівого шлуночка. Гіпертрофія лівого шлуночка.

Гіпертрофія лівого шлуночка серця - це не захворювання, а один із симптомів цілого букета хвороб. Найчастіше, вона є придбаним станом на тлі гіпертонічної хвороби, вад серця і ряду інших серйозних чинників, які діагностуються в кожному окремому випадку на підставі обстеження чи скарг пацієнта. Лікування призначає лікар-кардіолог.
Інструкція
1
Гіпертрофія лівого шлуночка може виникнути в молодому віці і стати причиною раптової смерті, інсульту або інфаркту. Найбільш частою скаргою може бути підвищений артеріальний тиск, головні болі, нестабільний тиск, біль у грудній клітці, погане самопочуття, загальна слабкість, поганий сон, аритмія. Якщо присутній хоча б один симптом, негайно зверніться до кардіолога і отримаєте напрям на необхідні обстеження.
2
До методів обстеження відноситься УЗД, ЕКГ, ЕхоКГ, аналізи крові, контроль артеріального тиску. На підставі проведених обстежень, кардіолог призначить лікування. В основному виписуються бета-адреноблокатори і верапаміл, а також систематичний контроль над роботою серця.
3
Додатково до основної терапії дотримуйтеся режиму дня, дієти, відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь на фоні прийому бета-адреноблокаторів строго протипоказаний. Позбавтеся від нікотинової залежності, не вживайте кофеинсодержащие напої, більше рухайтеся.
4
Максимально знизьте вагу і кількість солі в раціоні. Харчуйтеся помірно і дрібними порціями. У раціоні має бути присутнім м'ясо нежирних сортів, морепродукти, молочні та кисломолочні продукти, фрукти, овочі. Максимально скоротіть вживання тваринних жирів, солодощів, печених, хлібобулочних виробів.
5
Лікар може порадити зайнятися плаванням, аеробікою, бігом, лікувальною фізкультурою. Фізичні навантаження повинні бути помірними. Регулярно перевіряйте артеріальний тиск і відвідуйте кардіолога для контрольного обстеження.
6
Якщо додатково присутні хронічні захворювання, наприклад цукровий діабет, проводите хорошу компенсацію.
7
Препарати призначаються на все життя, і якщо захворювання прогресує, стінки серця товщають і заважають кровопостачанню мозку або інших органів, може бути призначена операція.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=t4DRcWZXiIw