Як наклеїти шпалери на побілку. Як наклеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі на побілену стіни.

Перед обклеюванням шпалерами стіни або стелі досвідчені майстри обов'язково готують поверхню до косметичного ремонту. Вона очищається від старого декоративного покриття і ретельно вирівнюється, обезжиривается і відмивається від пилу та інших забруднень. Один з видів необхідних попередніх робіт - це зняття старої вапна зі стіни. Іноді побілка настільки міцна і якісна, що за наявності доброї грунтовки і можна наклеювати шпалери безпосередньо на побілені поверхню.
Вам знадобиться
  • - вода і ганчір'я;
  • - скребок або ніж;
  • - акрилова грунтовка;
  • - якісний шпалерний клей;
  • - щітка, сітчасте полотно (тюль або мішок);
  • - схил;
  • - лезо бритви або спеціальний ніж;
  • - кисть і валик.
Інструкція
1
Переконайтеся, що стара побілка на поверхні обклеюваної стіни досить якісна, вона ніде не відділяється по шматочках і не має тріщин і сколів. Іноді на такому покритті паперові шпалери тримаються добре, їх зовнішній вигляд довго залишається на висоті. Однак при роботі з побіленої основою ви завжди ризикуєте: від шпалерного клею вапно може намокнути і з часом відшаруватися. На шпалерах з'являться некрасиві бульбашки, і паперові полотна можуть навіть відійти від стіни разом з частинками побілки.
2
Рекомендується спочатку приклеїти пробний зразок (одне паперове полотнище), щоб не зіпсувати весь матеріал. Якщо побілка не стала перешкодою для якісного ремонту, то можете приступати до обклеювання всієї стіни.
3
Нанесіть на побілку якісну (глибоко проникаючу в поверхню стіни!) Акрилову грунтовку. Після повного висихання першого шару покладіть другий. Далі вам необхідно розбавити шпалерний клей водою (на 20%) і ще раз заґрунтувати стіну отриманим складом. Тільки після цих маніпуляцій можна клеїти шпалери.
4
Виберіть хороший шпалерний клей в будівельному магазині з хорошою репутацією! Від його складу і технічних характеристик буде прямо залежати, чи надійно ляжуть шпалери на побілені поверхню. Ні в якому разі не економте на клеї; врахуйте, що кожна суміш розробляється під конкретний вид оздоблювального матеріалу. Уважно прочитайте всю інформацію від виробника на упаковці і строго дотримуйтеся цих інструкцій.
5
Якщо якість побілки невисоке, найкраще ретельно відмити її зі стіни. Для очищення зручно користуватися шматками старого тюлю або сітчастим мішком від овочів; можна також скористатися щіткою. Змочіть побілені поверхню стіни водою кімнатної температури і дайте рідини просочити декоративне покриття. Залишки розм'якшеної побілки приберіть скребком або ножем.
6
Очистивши і загрунтувавши стіну, клейте шпалери на неї як звичайно. Дотримуйтеся основних вимог до цього виду оздоблювальних робіт: - розведіть шпалерний клей відповідно до інструкції на упаковці, після чого відразу приступайте до обклеювання шпалер; - заздалегідь підготуйте полотнища потрібного розміру, не забувши про припуски на плінтус. Надлишки надалі акуратно обріжте лезом бритви або спеціальним ножем; - клеїть складом протягом 5-8 хвилин просочуйте шпалери, якщо в інструкції до них не рекомендується інше; - наносите клей пензлем від центру до країв полотнища; - не забувайте паралельно покривати їм стіни; - вертикальну лінію стіни регулярно уточнюйте за допомогою схилу; - обклеювання шпалер починайте від віконного отвору, щоб стики не впадали в очі; - розгладжуйте м'якою ганчіркою (або спеціальними валиком і щіткою) наклеюємо смугу від середини до країв, від стелі до підлоги. На паперовій поверхні не повинно утворитися міхурів і зім'ятих «гармошок»!
Корисна порада
Якщо вас не влаштовує якість приклеєною смуги шпалер, здеремо її зі стіни. Не чекайте, що горби з часом зникнуть, а неакуратні стики НЕ будуть помітні. Переробіть цю ділянку роботи, щоб кінцевий результат ремонту вас по-справжньому порадував.