Як читати схеми вишивки. Як читати схему вишивки хрестом.

Деякі майстрині вишивають гарні і складні картини, орієнтуючись на готові малюнки або образи, які вони вигадують у власній уяві, але більша частина рукодільниць, які займаються вишивкою, не можуть створювати яскравих і акуратних вишивок без спеціальних схем. За допомогою схеми ви можете вишити будь-яку картину, навіть найскладнішу, і тому важливо навчитися правильно читати схеми.
Інструкція
1
Схеми бувають різними - кольоровими і чорно-білими. Кольорові схеми дуже зручні - в них показуються відтінки кольорів, а також в будь-якій схемі присутній сітка з маленьких осередків, які відповідають кількості хрестиків.
2
Іноді ці осередки пофарбовані в потрібні кольори, але якщо квітів дуже багато, осередки помічені спеціальними символами, які винесені в окремий ключ для розшифровки. Другий варіант найчастіше використовується в чорно-білих схемах.
3
Якщо ви користуєтеся кольоровий схемою і не впевнені у відтінку, який надруковано в комірці, зверніть увагу на розшифровку квітів - поруч з кожним кольором повинен бути написаний номер ниток муліне, якими ви будете вишивати. Такі схеми використовуються для невеликих вишивок.
4
Якщо ж схема об'ємна і відрізняється складними колірними переходами, вам доведеться навчитися розшифровувати символіку, яка використовується в схемі - кожен колір позначається в таких схемах певним символом.
5
Вивчіть ключ, в якому розшифровуються значення всіх умовних позначень і різних ліній, а потім постарайтеся запам'ятати, якому кольору відповідає кожне умовне позначення. Окрему увагу зверніть на білі (порожні) осередки схеми. Іноді ці осередки означають те, що вишивати в них нічого не потрібно, але на деяких схемах вони також означають який-небудь колір - все це повинно бути прописано в ключі.
6
Так як вишивальниці користуються нитками різних виробників, зазвичай в схемах вказуються кілька різних відтінків і фірм ниток муліне, відповідають одному і тому ж символу.