Як відкрити магазин автозапчастин.

Всякой машині час від часу потрібно ремонт, і тоді не обійтися без запчастин та витратних матеріалів. Оскільки кількість автомобілів з кожним роком зростає, то і попит на запчастини теж збільшується. Тому відкриття власного магазину запчастин в наш час видається справою доцільним, а враховуючи відносно невеликі витрати на старті, ще й цілком доступним.
Вам знадобиться
  • Цілеспрямованість, бажання досягти успіху у власному бізнесі, наполегливість, підприємливість
Інструкція
1
Визначтеся з приміщенням. Дізнатися про вільні площі та можливості купівлі або оренди можна в місцевій адміністрації. Приміщення слід підбирати, виходячи з реальних розмірів вашого стартового капіталу і передбачуваного асортименту запчастин, а також витратних матеріалів. Краще, якщо придивились вами місце знаходитиметься недалеко від автомийки, станції техобслуговування, гаражного комплексу.
2
Складіть бізнес-план. Його основна мета - залучити інвестиції або позикові кошти шляхом кредитування. Цей документ також необхідний для того, щоб узгодити дозвіл на здійснення підприємницької діяльності з державними органами. Бізнес-план неодмінно повинен містити в собі такі розділи, як маркетингові дослідження, витратна частина, техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), економічна ефективність, розрахунок окупності (цей пункт особливо важливий для кредиторів та інвесторів) і т.д.
3
Озаботьтесь дотриманням юридичних аспектів. У місцевій адміністрації і в податковій інспекції вам дадуть перелік необхідних документів, які належить оформити і зібрати. Всю документацію повинні схвалити і запевнити офіційні особи.
4
З усіма документами і бізнес-планом вирушайте в банк, або в інвестиційний фонд або лізингову компанію (вибір на користь того чи іншого джерела фінансування робите ви). Подумайте заздалегідь про заставне забезпеченні, оскільки отримати фінансові кошти на бізнес без застави (особливо якщо це стартап) практично нереально.
5
Продумайте дизайн і інтер'єр магазину. Зробіть в приміщенні ремонт, якщо це необхідно. Займіться закупівлею меблів і торгово-технологічного обладнання - вітрин, стелажів, стійок, камер спостереження, сигналізації та т.д.
6
Приступайте до замовлення і закупівлі товару, заздалегідь продумавши такі аспекти, як обсяг і частота поставок, вид транспорту і страховок, складування і т.д.
7
Займіться підбором персоналу. Чисельність, режим роботи співробітників, дрес-код і т.д. ви повинні продумати заздалегідь.
8
Починайте викладку товару в магазині відповідно до правил мерчандайзингу. Подбайте про рекламу (зовнішньої, в ЗМІ і т.д.).
9
Призначте дату урочистого відкриття магазина. Не забудьте в цей день про презенти і знижки першим покупцям.
Корисна порада
Починати збирати документи і складати бізнес-план слід після того, як визначено коло потенційних покупців (власники чи це іномарок або вітчизняних авто, транспортні організації тощо) і майбутніх поставщіков.Прі розробці бізнес-плану корисно звернутися за допомогою до незалежних консультантів і спеціалістам.Прі зборі документів намагайтеся виконувати всі рекомендації, вимоги та приписи максимально повно, тим самим ви заздалегідь забезпечите собі найменшу кількість всіляких перевірок в перші ж дні після відкриття.