Як ловити щуку на живця.

Будучи одним з найбільш захоплюючих і багатогранних хобі, риболовля завоювала серця безлічі людей по всьому світу. Вельми популярною серед рибалок є полювання на хижі породи риб, зокрема, на щуку . Існує багато способів зловити цього хитрого і обережного хижака, але найцікавіше, мабуть, ловити щуку на живця.
Вам знадобиться
  • - снасті для лову живця: малявочниця, люлька з дрібнопористий мережею, дрібнопористий бредень, верша;
  • - звичайне або вудилище спінінга, або "гуртки";
  • - спиннинговая котушка, металеві повідці, важкі грузила і об'ємні поплавці (у разі лову на вудку);
  • - потрійні гачки, волосінь;
  • - човен (в разі лову кружками - обов'язково).
Інструкція
1
Підготуйте снасті для лову щуки. Якщо лов вироблятиметься на вудку, обладнайте її відповідним чином. Виберіть досить міцне і гнучке вудилище. Непоганим варіантом є вудилище спінінга, оскільки воно досить компактно, але разом з тим дозволяє виробляти дальній кидок. Встановіть на вудилище спиннинговую безінерційну котушку. Подібні котушки обладнані регульованою "тріскачкою", що оберігає волосінь від обриву під час різких ривків риби. Намотайте на котушку 20-25 метрів міцної волосіні діаметром приблизно 0.4 мм. Закріпіть на волосіні поплавок, грузило і металевий повідець з потрійним гачком. У разі лову кружками, намотайте на них 1.5-2 метра волосіні зі сталевим повідцем і потрійним гачком на кінці. Грузило також бажано використовувати.
2
наловив живця. В якості живця для полювання на щуку підійде краснопірка, уклейка, плотва, молодняк карася і окуня довжиною 6-10 см. Спіймати таку рибу можна в ставках і неглибоких річках. Найпростіше використовувати люльку або вершу. Ловля бреднем - більш клопітка заняття, але воно може дати набагато більш швидкий результат.
3
Визначте місця лову. Полювати на щуку потрібно в зонах її годування. Такими зонами є прибережні зарості очерету, острівці рослинності посеред водойми, невеликі затоки і бухти, в яких збирається мальок і дрібна риба.
4
Здійсніть лов щуки на живця. При використанні вудки просто начепити живця на гачок, здійсните занедбаність і чекайте. При відсутності клювань в перебігу 3-5 хвилин закиньте снасть в інше місце. Переміщайтеся вздовж скупчень трави або очеретяних заростей для того, щоб виявити щуку. При лові на кружки, здійсните їх послідовну установку з човна в кілька місць. Періодично переміщайтеся між кружками, коректуючи їх місце розташування і контролюючи стан живця. Уважно стежте за кружками для своєчасного виявлення клювання.
Зверніть увагу
Завжди встановлюйте металеві повідці на вудку і гуртки. Без них обрив волосіні при виведенні щуки практично гарантований.
Корисна порада
При лові щуки на вудку варто вибрати великий поплавок, розрахований на 20-40 грам навантаження. Він не повинен тонути при спробі живця опуститися на дно. Грузила має сенс використовувати і на вудках, і на гуртках. Грузило повинно запобігати можливості підйому живця на поверхню.