Як обрізати кімнатні троянди. Як правильно підрізати кімнатні рослини троянду.

Вирощування кімнатних троянд - це справа клопітка і кропітка. Однак кущ, квітучий буйним цвітом на власному підвіконні, - це гордість для будь-якого квітникаря. Щоб рослина добре цвіло і нормально переносило зимівлю, необхідно своєчасно і правильно його обрізати. Після цієї процедури у нього утворюються нові бічні пагони, а значить, і додаткові рожеві бутони. Обрізаний кущ кімнатної троянди не тільки красиво і акуратно виглядає, але і таким чином омолоджується.
Вам знадобиться
  • - гострий секатор або ніж;
  • - вода, суміш піску і торфу або спеціальний магазинний грунт (для розмноження троянд).
Інструкція
1
Ознайомтеся з характеристиками даного сорту кімнатної троянди - від сортових відмінностей може залежати глибина і частота обрізки одомашненого рослини. Приміром, у бенгальської троянди тільки прищипують дрібні пагони без квітів, а у чайно-гібридної - роблять обрізку на 3-4 вічка. Головний принцип обрізки троянд такий: якщо вони погано кущаться і утворюють довгі самотні пагони, то необхідно робити регулярні прищипки верхівок для розвитку бічних гілочок. При цьому кущ формується на смак квітникаря.
2
Виберіть відповідний час для обрізки домашніх троянд. Вважається, що кращі результати дає обробка рослин в кінці березня-початку квітня, коли вони благополучно перезимували, але ще не мають розпустилися нирок. Своєчасне обрізання пагонів прискорює цвітіння рожевого куща.
3
Обрізку троянд необхідно здійснювати виключно гострим ножем, щоб зріз ні в якому разі не був рваним - інакше рослина може загинути. Крім того, зрізати пагони троянд потрібно під невеликим нахилом і на півсантиметра вище нирки. Повинно бути виключено стікання води при поливі з проробленого надрізу, тому коса лінія повинна бути направлена тільки в напрямку до вічка!
4
Починайте обробку рожевого куща з його проріджування. Приберіть старі, пошкоджені і відморожені гілочки; на слабкому рослині пагони лише укоротите на один вічко. На рунистої, здорової троянді необхідно відсікти всі слабкі відростки, що ростуть усередину куща; якщо у втечі відсутній верхівкова нирка або він занадто викривлений, його також необхідно прибрати.
5
Приступайте до основної обрізку кімнатної троянди. Тут потрібно звернути увагу на наступні моменти: • якщо у рожевого куща великі квіти, залиште на кожній втечі від 3 до 6 нирок; при цьому сильні гілки укоротите лише злегка, а слабкі зробіть більш короткими; • Коли троянда погано цвіте, омолодити її також потрібно за допомогою глибокої обрізки; видаліть всю стару і хвору деревину; • Якщо ви ростіть одиночні рослини, то обмежте прищипку верхівок. В цьому випадку потрібно тільки прибрати найслабші пагони, здорові ж обрізати помірно.
6
Коли ваші домашні троянди відцвітуть, зріжте зів'ялі квіти, щоб вони не обтяжували гілку - тоді доглянуте рослина швидше розкриє бутони наступного разу.
Корисна порада
Наріжте живці з доспілих гілок, якщо ви хочете розмножити кімнатні троянди. Найкраще це робити влітку і на початку вересня. Беріть саджанець із середньої частини гілки, що вже встигла отцвесті. На черешку повинно бути 2-3 нирки. Поставте майбутню троянду для вкорінення в воду. Коли на гілочках з'являться коріння, посадіть їх в контейнер, наповнений торфом і піском (у рівних частинах) або спеціальним грунтом з квіткового магазину.