Як презентувати себе на роботі.

Навіть якщо вам не доведеться часто спілкуватися з клієнтами, на співбесіді і надалі на роботі напевно будуть потрібні навички самопрезентації. На жаль, вони можуть бути зовсім не розвинені навіть у прекрасних фахівців, що нерідко служить причиною відмови в прийомі на роботу.
Інструкція
1
Де б ви не працювали, вас буде оточувати колектив. Щоб заявити в ньому про себе, буде потрібно не тільки довести, що ви добре справляєтеся зі своїми обов'язками, а й продемонструвати вміння тримати себе в колективі. Воно відсутнє у не дуже впевнених в собі, сором'язливих людей. Якщо це ваш випадок, першим кроком до вміння презентувати себе буде подолання невпевненості і сором'язливості.
2
Якщо ви спробуєте "прискорити події" і почнете грати роль "свого хлопця", яка вам не підходить, ситуація може тільки посилитися. Спробуйте сприймати нове оточення не як джерело напруги, а як цілком доброзичливе місце. Подумайте, що вам подобається на новому місці роботи. Спробуйте зав'язати дружні стосунки із співробітниками, які поводяться найбільш відкрито і доброзичливо по відношенню до вас. Маючи приятелів, бути відкритим легше.
3
Не ставтеся надто серйозно до перших невдач. Вони бувають у всіх, і це зовсім не показник, що ви поганий працівник. Намагайтеся поводитися максимально природно і тримати під контролем тривогу, адже часто вона зовсім зайва.
4
Якщо в компанії є традиція, згідно з якою новий працівник повинен виступити, розповівши про себе, така розповідь найкраще підготувати. Так ви будете менше хвилюватися і зможете справити хороше враження. Деяким може здатися, що їм нема чого розповісти про себе. Це не так: навіть якщо ви тільки що закінчили вуз і майже не маєте досвіду роботи, завжди можете розповісти про те, де вчилися і що вивчали, на яких побували практиках або стажуваннях. Перелічіть додаткові знання, адже багато чого може високо цінуватися.
5
Співробітникам буде цікаво дізнатися про вас щось особисте, адже спілкування в офісі не обмежується роботою. Якщо є цікаві хобі (скелелазіння, флористика і т.д.), не соромтеся розповісти і про них. Але заходити надто далеко не потрібно, інакше не помітите, як розповідь перетвориться в лекцію про правильний вибір спорядження або про поєднання кольорів.