Як зняти радіатор грубки. Як поміняти радіатор грубки на ВАЗ2109 з фото.

В незалежності від того, що трапилося з вашим радіатором нагрівника (він протікає, потребує заміни або ремонту), спочатку треба зуміти правильно його зняти, не посилити при цьому всю ситуацію. Для цього просто дотримуйтесь нижчевикладеній інструкції. В даній статті розглянуто найбільш складний варіант - зняття радіатора грубки з «класичною» моделі ВАЗа.
Вам знадобиться
  • З інструментів вам знадобляться: ключі на «7», «8» і «10», викрутки (звичайна і хрестова).
Інструкція
1
Перед початком роботи можна злити охолоджуючу рідину (тосол або воду) з системи охолодження, але це не обов'язково, так як при акуратному виконанні всього процесу втрати будуть незначні.
2
В підкапотному просторі знаходяться два шланга (підвідний і відвідний), затягнуті хомутами на металевих патрубках радіатора грубки. За допомогою викрутки необхідно послабити хомути і стягнути обидва шланга. Там же у патрубків розташовані гумові ущільнювачі, які також необхідно зняти.
3
В салоні треба відкрутити і зняти полку-панель радіоприймача (зазвичай вона кріпиться двома саморізами) .Далі викруткою або ключем на «7» треба відкрутити притиск троса привода краника грубки і зняти трос.
4
За допомогою викрутки зняти 4 пружинні скоби, розташовані по периметру корпусу вентилятора пічки. Після зняття скоб корпус необхідно трохи опустити і відсунути вліво, так як зняти його повністю не дозволять дроти, що йдуть від електродвигуна вентілятора.Теперь можна легко дістати радіатор грубки з корпусу.
Зверніть увагу
Частою помилкою при установці радіатора є зайва запопадливість - не слід занадто сильно затягувати відвідний патрубок і краник грубки, так як можна пробити прокладку або зірвати резьбу.Установка радіатора опалювача проводиться в зворотній послідовності.
Корисна порада
Якщо довелося міняти сам радіатор на новий, то краще всього замінити і прокладки патрубків радіатора, попередньо промазав їх герметиком.