Як навчитися виступати публічно.

Яким би розумним і освіченим не була людина, лише цих факторів не достатньо для кар'єрного росту. Уміння публічно виступати - одна зі складових успішної ділового життя. Перебороти страх і гідно виступити перед великою кількістю людей - необхідність, якої можна навчитися.
Інструкція
1
Подолайте переляк і напруга, що виникли перед виступом. Запам'ятайте, що аудиторія, яка зібралася вислухати вас, потребує того, що ви скажете, з іншої причини вони б не сиділи в приміщенні. Сприймайте людей, як друзів. До ворожої силі вони не належать і не бажають вам зла. Навіть якщо в ході виступу ви зіб'єтеся, слухачі обов'язково підтримають. Усвідомлення того, що майбутні слухачі не бажають зла і не чекають, потираючи руки, провалу, в поєднанні з дихальними вправами, допоможе максимально розслабитися і вийти на сцену не затиснутим, а спокійним і впевненим у собі.
2
Продумайте зовнішній вигляд перед виступом. Чим охайніше і витонченіше одягнетеся, тим комфортніше і впевненіше будете себе почувати. Несмачна, брудна, невідповідна моменту одяг змусить слухачів думати не про тему виступу, а про недоліки оратора. Та й відчути повагу до людини, одягненому неналежним чином, неможливо.
3
Щоб зацікавити слухачів, потрібно спочатку зацікавитися ними. Проявіть належну повагу - зійдіть з височини або сцени і стійте на одному рівні. Чи не видавайте інформацію суцільним шматком у формі монологу. Діалог з публікою зробить виступ незабутнім і приємним, а неформальна атмосфера налаштує слухачів на позитивний лад. Посміхайтеся більше: подібне викличе подібне.
4
Продумайте обстановку в приміщенні. Посадіть гостей якомога компактніше, тоді вони будуть відчувати себе по-іншому і живіший реагувати на виступ. Якби поодинці вони і не зважилися підтримати деякі слова, усвідомлення того, що вони знаходяться в колективі, зіграє на вашу користь. Яскраве освітлення теж буде вам на руку, в його світлі ви будете виглядати максимально впевненим у собі.