Як клеїти крайку ПВХ. Як приклеїти пластикову крайку на дсп.

Перед домашнім майстром при складанні або виготовленні меблів своїми руками найчастіше постає завдання засіки торець ламінованого ДСП, наприклад, при виготовленні столів або розпилюванні цілого шматка стільниці. Спосіб, описаний нижче, використовується навіть майстрами-установниками меблів. Його неважко освоїти і непрофесіоналові.
Вам знадобиться
  • - кромка ПВХ;
  • - брусок з наклеєною шкуркою;
  • - напилок;
  • - праска або будівельний фен;
  • - клей, тканина.
Інструкція
1
Огляньте внутрішню частину кромки. Якщо ви бачите, що на ній є клейове покриття, візьміть праску і включіть його на режим «синтетика». Накладіть кромку на чистий торець ДСП або на свіжий рівний зріз, очищений від деревного пилу. Кромка повинна закривати весь зріз, по ширині вона ширше стільниці, тому зробити це легко.
2
Почніть розігрівати кромку праскою. Для цього можна скористатися газетою в якості прокладки між праскою і кромкою. Коли ви відчули, що кромка початку розігріватися і приклеюватися, ведіть праскою далі, а розігріту кромку пригладьте, користуючись ганчірочкою. Розгладжуйте, поки кромка не охолоне. Повторюйте по всій довжині.
3
При відсутності на внутрішній поверхні ПВХ кромки клейового шару, використовуйте будь-який універсальний клей, наприклад, «Момент». Перед тим, як нанести клей на поверхню кромки і торця ДСП, перевірте, очищений чи торець від пилу і тирси. Чи достатньо він рівний і гладкий.
4
Нанесіть клей на обидві склеювані поверхні і почекайте якийсь час, згідно інструкції до клею. Потім, щільно притискаючи кромку до торця панелі, наклеюйте її, одночасно розгладжуючи складеною в кілька разів м'якою тканиною або спеціальним валиком.
5
Перевірте, чи достатньо щільно приклеїлася кромка, чи немає десь нещільного прилягання. Якщо такі місця є - повторіть цю операцію. Візьміть напилок, і тільки в тому випадку, коли всі надійно приклеїлося, виступаючу за краї кромку можна сколоти. Для цього напилок, тримайте двома руками, і його площиною натискайте на виступаючу частину кромки з боку Кромування кінця і обламують в сторону стільниці по всій довжині.
6
Завершіть обробку сколотого кінця кромки шкуркою.
Зверніть увагу
Якщо ви ретельно приклеїли кромку, то при її сколюванні, лінія відколу ніколи не піде на вже приклеєну частину.
Корисна порада
Замість праски можливе використання будівельного фена. В цьому випадку кромку гріють з боку клейового складу до такого її стану, при якому вона стане м'якою, а потім прикладають її до поверхні ДСП.
В процесі виготовлення меблів розпили обробляються спеціальними матеріалами кромок. Кромка на ДСП значно продовжує термін експлуатації комодів, столів, шаф, покращує їх естетичні характеристики. Наклеїти кромку можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - кромочні матеріали
  • - праска
  • - канцелярський ніж
  • - білий папір
  • - наждачний папір
Інструкція
1
Розправте кромку, акуратно розкладіть її по краю листа ДСП таким чином, щоб оброблена клейовим розчином сторона стикалася з поверхнею готового розпилу.
2
Закріпіть заготовку так, щоб кромка в процесі термічної обробки не ковзала по листу ДСП . Спеціальні фіксатори можна придбати в будівельних супермаркетах. В якості затискачів можна використовувати канцелярські товари відповідного розміру.
3
Увімкніть праску і нагрійте його до оптимальної температури (її вказує виробник керамічного матеріалу на упаковці або в інструкції, що додається до продукції). Повільно починайте проглаживать кромку, злегка натискаючи на неї праскою.
4
Зрізуйте виступаючий край тільки після того, як кромка для ДСП добре приклеїлася до поверхні розпилу. Для цього візьміть канцелярський ніж і аркуш білого паперу. Покладіть папір між ДСП з наклеєною кромкою і лезом ножа. Вона буде служити свого роду прокладкою. Невеликий припуск, що залишився після обробки, зніміть ножем, але тепер уже без паперового аркуша. В результаті ви уникнете механічних пошкоджень кромки.
5
Візьміть дрібну наждачний папір і обробіть нею всі кути.
Зверніть увагу
В процесі наклеювання кромки для ДСП стежте за температурним режимом і часом термічної обробки. При недостатній температурі клей не розплавитися, кромка погано схопитися з поверхнею. Якщо температура занадто висока, то клей моментально розплавитися і випарується, що, знову ж, негативно позначається на результаті роботи.
Корисна порада
Обробляйте кромкою всі краї поверхні, а не тільки видимі ділянки розпилу. Відкриті місця - джерело випаровування формальдегіду, який негативно впливає на здоров'я людини. Крім цього, волога, потрапляючи на необроблені ділянки ДСП, стає причиною розшаровування і передчасного руйнування меблів.