Як перевести кб в мб. Як перевести одиниці в мб на Теле2.

В інформатиці використовується безліч одиниць виміру інформації. Однак на практиці в основному застосовується така одиниця, як «байт» і похідні від неї - кілобайт (кб), Мегабайт (Мб), Гігабайт (Гб) і Терабайт (Тб). Для розрахунку необхідної місця на диску комп'ютера або часу завантаження файлу ці одиниці часто доводиться перекладати один в одного. Наприклад, кб в мб. Багато хто при цьому просто ділять кількість кілобайт на 1000 і отримують не зовсім правильний результат.
Вам знадобиться
  • калькулятор.
Інструкція
1
Щоб перевести кб в мб (кілобайти в мегабайти), розділіть кількість кілобайт на число 1024. Тобто: КМБ = ККБ/1024, де КМБ - кількість мегабайт (Мб), ККБ - кількість кілобайт (кб) .Наприклад , обсяг стандартної 3-х дюймової дискети становить 1440 кб. Щоб оцінити скільки мегабайт інформації вміститься на цей носій, розділіть 1440 на 1024. Вийде число 1,40625. Саме стільки мегабайт інформації можна буде записати на дискету, а не 1,44 мб, як виходить при наближеному розрахунку.
2
Якщо під рукою немає калькулятора, то перевести кілобайти в мегабайти можна орієнтовно. Для цього просто відокремте десятковою крапкою три останні знаки в кількості кб. Тобто скористайтеся формулою: КМБ? ККБ/1000, де КМБ - кількість мегабайт (Мб), ККБ - кількість кілобайт (кб) .Однак при цьому слід врахувати, що результат виходить трохи більше істинного значення. При розрахунку розміру файлу ця помилка не критична. Навпаки, так як файл буде виглядати трохи більше, він напевно вміститься на відведеному для нього місці. Але при оцінці вільного місця (на диску, флешці, карті пам'яті) така неточність може доставити несподівані проблеми.
3
Після точного перекладу кб в мб врахуйте також, що три цифри, що стоять відразу після десяткової точки, позначають не кількість кілобайт, а тисячні частки мегабайта. Тобто якщо в прикладі з дискетою її обсяг (округлено) становить 1,406 мб, то це означає «одна ціла чотиреста шість тисячних мегабайта», а не 1 мб і 406 кб.Чтоби наочно оцінити величину цієї дуже часто зустрічається помилки, просто відніміть з обсягу дискети (в кб) обсяг одного мегабайта (також в кб). Вийде 1440 - 1024 = 416 кб. Таким чином: 1,406 мб = 1 мб і 416 кб, що на 10 кб перевищує хибний результат.
Зверніть увагу
Якщо у вас є багато файлів, розмір яких зазначений у кб, то їх сумарний обсяг, як правило, буде дещо більшим, ніж просто сума їх розмірів.