Як обстежити шлунок.

Обстеження шлунка призначає лікар-гастроентеролог при наявності скарг на погане травлення, відчуття тяжкості, переповнення, болю, печії, порушення стільця. Найбільш поширений і ефективний метод обстеження - це езофагогастроскопія діагностика або ФГДС, яка проводиться за допомогою Фіброезофагогастроскопія. Також використовується УЗД діагностика.
Вам знадобиться
  • - звернутися до гастроентеролога:
  • - пройти призначене обстеження.
Інструкція
1
Щоб отримати достовірні результати обстеження, за один тиждень до процедури дотримуйтесь молочну дієту. Виключіть з раціону каву, приправи, гострі страви. Щодня на ніч приймайте проносний засіб сенаде або інше, виписане лікарем. За 12 годин до обстеження повністю відмовтеся від їжі, за 5 годин від води.
2
При езофагогастроскопіі лікар вводить через рот хворого в стравохід м'яку трубку з монітором. Попередньо рот і горло обробляє анестетиком для зменшення больових відчуттів. Доктор уважно оглядає всю слизову шлунка і при необхідності бере тканина з потрібної ділянки на біопсію. Обстеження проводиться протягом 3-30 хвилин, це залежить від ступеня ураження слизових оболонок. Якщо поразок багато, то на процедуру йде багато часу.
3
Під час процедури лікар може провести екстрене видалення поліпа або зупинити кровотечу.
4
Ультразвукове обстеження шлунка абсолютно безболісна процедура, але вона дозволяє побачити тільки загальний стан слизової і на підставі УЗД неможливо встановити точний діагноз. Якщо в шлунку будуть знаходитися гази, то УЗД не зможе показати взагалі нічого. Тому дуже важливо правильно підготуватися до даного обстеженню. Виключити з раціону хліб, молоко, капусту, бобові, соки. А також алкоголь, газовану воду, мінеральну воду з газами. Протягом 7 днів харчуйтеся кашею на воді, кисломолочними продуктами, вареними овочами. Якщо вас мучать гази, приймайте мезим, фестал, Еспумізан. За 12 годин до обстеження відмовтеся від їжі і за 5 годин від води.
5
На підставі обстежень лікар призначить необхідну терапію. Всі види діагностики шлунка допомагають визначити рак на ранніх стадіях, коли ще не пізно вжити заходів щодо його виліковування. Якщо на хворобливі симптоми і неприємності зі шлунком не звертати жодної уваги, не звертатися до лікаря і не обстежитися, то виявити рак можна буде тільки на самій останній стадії, коли лікування неможливо.