Як змусити купити.

На цю тему написано тисячі книг, сотні бізнес-тренерів проводять тренінги та семінари для менеджерів з продажу, однак результат нерідко змушує себе чекати. Відомо, що одним з кращих способів змусити клієнта купити ваш товар - грамотно його прорекламувати. Значить, варто просто скористатися послугами рекламної фірми? На практиці не все так просто, як здається.
Інструкція
1
Реклама товару або послуги - питання дуже тонкий. До більшості рекламних акцій люди ставляться байдуже або навіть з негативом, особливо це стосується таких акцій, як sms-розсилки або телефонні дзвінки. Якусь рекламу люди просто не помічають. Це легко пояснити - реклами стало занадто багато, і люди просто від неї втомилися.
2
Найважливіший крок - вибір цільової аудиторії реклами, яка, звичайно, залежить від вашого товару чи послуги. Реклама для домогосподарок повинна відрізнятися від реклами для підлітків, і навпаки. Але є певні характеристики реклами, які повинні бути присутніми в будь-якому випадку.
3
Перше - це, звичайно, ненав'язливість. минули ті часи, коли можна було змусити когось щось купити настирливістю. Жителі міст-мільйонників вже давно звикли до реклами і промо-акціях, тому напевно відмахнуться від надмірно нав'язливою реклами. Крім того, хороша реклама - правдоподібна або прагне до цього реклама. Хороший приклад реклами продуктів - дегустації і роздачі зразків. Клієнт може особисто переконатися в тому, що продукт гідний його уваги.
4
Ви ніколи не ловили себе на тому, що навіщось придбали в супермаркеті шоколадку, хоча недавно вирішили сісти на дієту? Все дуже просто - ви взяли її біля каси, стоячи в черзі. Правильне розташування продуктів - теж спосіб змусити клієнта їх придбати. Дуже хорошим ходом є не "секційне" розташування (соки-води - праворуч, м'ясо - в торці, бакалія - лівіше), а як би трохи розпорошену: поставте кілька пляшок червоного вина ближче до м'яса, покладіть гіркий шоколад поруч з чорною кавою. Результат вас обрадує. А адже це всього лише нагадування клієнту про те, що м'ясо відмінно поєднується з червоним вином.
5
Варто сказати кілька слів і про якість обслуговування і чистоті торговельних площ. Нікому не захочеться робити покупки в супермаркеті, де полки з продуктами брудні, на підлозі сиро, а в деяких відділах взагалі відчувається запах несвіжих продуктів. Зарплата прибиральниці - ніщо в порівнянні з втратою багатьох клієнтів.
6
Точно так же клієнт не повернеться в магазин, де йому нахамили, що не обслужили або обслужили погано. Огидне враження справляє балаканина персоналу при клієнтах. З цим можна боротися підвищенням мотивації продавців: більший відсоток від продажів напевно додасть їм інтересу до роботи. Іноді високий рівень обслуговування прямо-таки творить чудеса - люди купують навіть те, чого зовсім не збиралися купувати і що вважали занадто дорогим.