Як виліпити з глини.

Глина - дешевий, екологічно чистий, пластичний матеріал з широким спектром застосування. З глини можна зробити дуже багато: від цегли для дому та посуду до іграшок і жіночих прикрас. Але різна глина володіє різними фізичними властивостями, тому і вироби з неї виходять абсолютно різні. Це необхідно враховувати при роботі з глиною.
Вам знадобиться
  • - глиняна маса;
  • - посудину з водою;
  • - посудину зі шлікером;
  • - стіл;
  • - набір стеків;
  • - ганчірка.
Інструкція
1
Вирішіть, який склад глиняної маси підійде для вашої задумки. Замісіть глиняну масу, додаючи в неї потроху воду, до отримання глини потрібної консистенції, вона повинна бути однорідна і пластична. Можливе придбання вже приготовленої глини.
2
Розімніть грудку глини в руках. Уявіть собі вигляд вашого майбутнього виробу, подбайте про цілісність і стійкості конструкції виробу. Починайте ліпити, керуючись правилом - «від загального до конкретного», від великих деталей - до дрібних.
3
Намагайтеся більш дрібні здебільшого не приліплювати до цілого, а «витягувати» з нього. Не збирати фігуру зі шматочків, як це робиться при роботі з пластиліном, а вилепливать з одного шматка. Це робиться для того, щоб заготовка витримала всі технологічні ступені до готового виробу.
4
Украшайте виріб після того, як ви переконаєтеся, що воно монолітно. Спочатку загладьте виріб, ретельно розгладжуючи всі місця стиків. Потім, використовуючи будь-який підручний матеріал як стеків (палички, стрижні, гвоздики і т.д.), можна декорувати вироби, видавлюючи або процарапивая на ньому малюнок. Використовуйте шликер (кремообразную глину), у тому випадку, якщо є необхідність «приклеїти» якусь декоративну деталь.
5
Сушіть виріб при кімнатній температурі. Якщо обпалити його після сушіння в муфельній печі при температурі 700 градусів, то виріб буде міцним, придбає колір обпаленої глини і перестане боятися води. Якщо цього не потрібно, то сухе виріб можна відразу покрити грунтом і остаточно задекорувати фарбами для кераміки.
Зверніть увагу
Залежно від того, який виріб хотілося б отримати, використовується різна глина. Якщо це буде масивна споруда, наприклад, піч або садова скульптура, то глиняна маса може бути шамотна, тобто в її складі можуть зустрічатися камінці або шматочки вже обпаленої глини. У цьому випадку підвищується міцність виробу і зменшується усадка при сушінні. Якщо виріб повинен мати низьку теплопровідність, наприклад самановий блок, то в глину можна додати тирсу і деревний пил, очеретяний пух. Для виробів і посуду бажано отримати пластичну масу, яка не тріскається в процесі ліплення.
Корисна порада
На глині легко робити відбитки різних фактур - мішковини, мережива, листя. Це властивість можна використовувати при декорі виробів з неї.