Як перекрити дах шифером. Як зробити дах з шиферу будинку відео дивитися.

Дах - одна з найважливіших конструкцій будівлі. Вона і для невеликих заміських будинків повинна бути міцною, з добротної покрівлею. Екзотичні глиносолом'яних, глінокамишовие і драночние даху йдуть у безповоротне минуле: в індивідуальному будівництві сьогодні успішно застосовують інші практичні покрівельні матеріали. Вибирають тонку сталь і алюміній, глиняний і м'яку черепицю, металочерепицю. Давно і заслужено завоювали популярність хвилясті азбестоцементні листи - шифер.
Вам знадобиться
  • - шифер;
  • - ковзани для даху;
  • - цвяхи або шурупи;
  • - дерев'яні бруски і дошки;
  • - гумові шайби;
  • - фарба;
  • - Сурикова замазка;
  • - оліфа.
Інструкція
1
У шиферу багато плюсів. Це недорогий, простий в роботі, стійкий до спеки, морозів і вологи будівельний матеріал. Він пожежобезпечний, досить мало важить, не вимагає особливого догляду і служить десятки років. Стандартний розмір листів шиферу - 120х68 см, товщина - 0,55 см. Випускаються також куточки, лотки і конькові елементи для облаштування дахів шифером .
2
Нагадаємо: будь-яка дах складається з двох основних частин: огороджувальної (покрівлі) і несучої (крокв). Дахи по своїй конфігурації можуть бути односхилими, двосхилими, мансардними. Несуча конструкція - кроквяний каркас, на який набивається обрешетка.Прежде ніж почати монтаж шиферу, потрібно визначитися зі способом настилання. Їх два: поздовжні кромки укладаються або по прямій, або вразбежку. При цьому порядок роботи і спосіб кріплення покрівлі до конструкції обрешітки будуть однаковими. Зазвичай шифер використовується для двосхилих дахів.
3
Шифер - жорстке покриття, і ця якість дозволяє відмовитися від суцільної обрешітки. Достатньо взяти бруски 5 на 5 см, а крок між ними зробити в 50 см. Рекомендується перед укладанням шиферу набити на обрешітку бічних скатів так звані вітрові дошки. Вони зроблять конструкцію більш устойчівой.С урахуванням крутизни схилів даху необхідно розрахувати нахлест по вертикальній лінії листів: при ухилі до 30 ° вищерозміщений ряд повинен «набігати» на нижележащий на 12-14 см, при більш сильному ухилі - на 10-12 см.
4
Укладання починають з нижнього ряду, використовуючи натягнутий шнур. Якщо не буде робитися водостік, карнизний звис планується розміром в 10 см (з водостоком він буде 5 см). Кожен ряд шиферу по горизонтальній лінії укладається внахлест з напуском в одну хвилю. Бажано отримати інформацію про «розі вітрів» в конкретній місцевості і робити нахлест по напрямку основних вітрів.
5
Кріплять шифер до решетування шурупами, цвяхами з широким капелюшком. Довжину цвяхів вибирають не менше 7 см. Отвори для них не пробиваються, а просверливаются, причому діаметр отворів повинен бути на 2-3 мм ширше діаметра цвяха. Необхідно також під капелюшки підкласти попередньо змазані суриковою замазкою сталеві або гумові шайби. Забивати цвяхи треба дуже обережно, щоб не розколоти крихкий лист.
6
Завершується укладання шиферу монтажем коника, який перекриває стик верхніх рядів лівого і правого скатів. Якщо ви не змогли купити заводські ковзани, скористайтеся смужками з оцинкованої сталі або дощатим перекриттям (дві дошки збиваються під кутом). Дошки попередньо повинні бути оброблені оліфою, просушені і пофарбовані залізним суриком.
Зверніть увагу
Гвоздій або шурупів, що кріпляться на гребенях хвиль, повинно бути не менше чотирьох на кожен лист. Їх капелюшки також необхідно обробити суриковою замазкою або пофарбувати.
Корисна порада
Вибір ухилу даху залежить від задуманої конструкції, але оптимальним варіантом вважається 20-45 ° .Як правило, стандартні листи шиферу за розміром не підходять для всієї покрівлі «від і до». Їх підганяють по розміру, підпилявши звичайної ножовкой.Шіфер хороший тим, що його можна пофарбувати практично в будь-який колір фарбою для зовнішніх робіт, і естетично такий дах стане набагато привабливішою.
Облаштування дахів зазвичай доручають професіоналам-покрівельникам, які знають всі тонкощі і нюанси, властиві цій професії. Якщо ви хочете спробувати себе в цій справі і зробити дах своїми руками, то починати слід з облаштування односхилого даху. Це найпростіший вид покрівлі, який можна з успіхом застосовувати при будівництві дачі або гаража. В якості покрівельного матеріалу доцільно використовувати металочерепицю, оскільки вона економічна і не вимагає особливої підготовки при укладанні.
Вам знадобиться
  • Металочерепиця, дошки, брус, металовироби
Інструкція
1
Зводиться конструкція середнього бруса. Середнім брусом називається брус, який прокладається по всій довжині будинку. Він служить для розподілу навантаження, яку створюють крокви. Брус спирається і кріпиться на вертикальні колоди які зміцнюються на рівномірній відстані. У результаті виходить П-подібна конструкція.
2
Кріпляться крокви. Залежно від матеріалу стіни, крокви кріпляться до неї різними способами. У випадку з дерев'яною стіною крокви кріплять скобами і цвяхами безпосередньо до колод зрубу. Якщо стіна цегляна, то використовують інший варіант. У стіну, не доходячи кілька цеглин до верхнього краю, убивають так званий «йорж» - міцний залізний костиль. Крокви кріплять безпосередньо до нього. Другий кінець крокв спирають на середній брус і кріплять скобами.
3
Робиться обрешетка. Решетування робиться у вигляді поперечної решітки з дощок. Нижній кінець упирається в стіну, а верхній цвяхами кріпиться до середнього брусу. Далі кріплять поперечні дошки. Розмір квадратів обрешітки роблять виходячи з розмірів листа металочерепиці таким чином, щоб лист був більше, ніж квадрат решітки.
4
Кріпиться металочерепиця. Укладання листів металочерепиці виробляють зверху вниз, починаючи з одного краю. При цьому кожен наступний лист заводять під попередній. Кріплення листів здійснюється за допомогою саморізів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=h9LHee0kXsk
Зверніть увагу
При монтажі металочерепиці саморізи слід встановлювати з гумовими шайбами-прокладками для того, щоб уникнути протікання.
Корисна порада
Торці ската даху з обох боків закривають дошками. Це надає цілісність конструкції і перешкоджає проникненню води, вітру та снігу з боків.