Як підготувати до здачі ДПА.

В даний час підсумкову атестацію проходять не тільки після після одинадцятого класу, але і після дев'ятого. Причому, у разі незадовільної оцінки відразу з двох предметів учень залишається на повторне навчання в школі. Тому дуже важливо добре підготуватися до ДПА .
Інструкція
1
Щоб відчувати себе впевнено на іспиті, потрібно неодноразово розбирати завдання по тренувальним тестам. Це ви зможете зробити, тому в усіх навчальних закладах запланована робота по підготовці до ДПА.
2
На прохання батьків адміністрацією школи може бути замовлено проведення пробного ДПА в ЦРО. Роботи перевіряють незалежні експерти, що гарантує об'єктивність оцінки. Такий вид підготовки дозволить оцінити рівень готовності до атестації, а також побачити, на повторення яких розділів необхідно звернути особливу увагу.
3
Обов'язково скористайтеся тим, що демонстраційні матеріали можна знайти і розглянути в інтернеті. Познайомившись із завданнями минулих років, ви зможете впоратися з тими, які будуть представлені на іспиті, тому суть завдань залишиться колишньою.
4
Потрібно навчитися правильно і швидко заповнювати реєстраційний лист і бланки для відповідей.
5
Якщо вам належить скласти іспит з російської мови, знайте, що він складається з трьох частин. Ви повинні будете підготуватися до написання стислого викладу. Причому, необхідно буде застосувати два або три види стиснення, наприклад, узагальнення або виняток. За цей виставляються бали.
6
Текст для викладу з 2011 року записаний на диску. Його включають двічі. Щоразу на прослуховування дається близько п'яти хвилин. За цей час потрібно постаратися записати план на чернетці або зібрати тезовий матеріал.
7
Потім ви працюєте зі своїм пакетом вимірювальних матеріалів. У ньому буде текст. Ви повинні ознайомитися з ним і виконати тестові завдання.
8
Завдання блоку А (їх п'ять) припускають роботу за змістом тексту. Ви повинні будете вибрати один правильний варіант з чотирьох можливих.
9
Завдання блоку В перевіряють володіння теорією російської мови. Ви повинні навчитися, наприклад, знаходити в тексті слова з чергується ненаголошеній голосної в корені або з приставкою, написання якої залежить від м'якості-глухости подальшого приголосного. Сформулювати правильну відповідь потрібно буде самостійно. Представлених для вашого вибору варіантів не буде.
10
Заключна третя частина передбачає вміння складати зв'язний текст-міркування з аргументами з прочитаного перш тексту. Майте на увазі, що у вас є можливість вибору: написати твір на лінгвістичну тему або за змістом, намагаючись відповісти на проблемне питання.
11
Не забудьте, що підготуватися психологічно до іспиту також важливо.