Як визначити астму.

Астма - серйозне захворювання дихальних шляхів, в результаті чого порушується еластичність бронхів. Спровокувати сильний напад можуть різні алергени, і навіть звичайні продукти. Якщо у вас хоч раз було задуха або вам не вистачало кисню - це має насторожити. Існують і інші симптоми астми, але поставити точний діагноз може тільки лікар.
Інструкція
1
Якщо вам періодично не вистачає повітря або ви відчуваєте тяжкість при вдиху, то це привід показатися лікарю - так може проявлятися астма. Задуха наступає потім, коли тканина бронхів змінює свою структуру і набрякає. Але точно такі ж симптоми можуть бути і при серцевій недостатності, тому не варто робити передчасні висновки про наявність астми, а вже тим більше призначати самому собі лікування.
2
Кашель, який з'являється переважно в ранкові та нічні години, також є передвісником астми. Він часто заважає заснути, так як відбуваються сильні спазми в бронхах. Іноді кашель нагадує гавкіт, з'являється він за рахунок того, що легені різко скорочуються.
3
Скрипучі або свистячі хрипи в грудній клітці теж можуть свідчити про астму. Чути вони хворому при вдиху або видиху. Звичайно, якщо ви хворієте простудним захворюванням, хрипи не означають астму і відбуваються в результаті ураження дихальних шляхів бактеріями, які провокують аналогічний набряк бронхів.
4
Заложенность грудної клітки, коли відчуття наближені до почуття здавлювання, також буває у астматиків. У період нападу спостерігається прискорене або рідкісне дихання, людина відчуває брак кисню і починає дихати через рот, але полегшення відбувається не завжди.
5
Якщо ви спостерігали у себе перераховані вище симптоми, зверніться до лікарні. Вам призначать здачу аналізів, також виміряють об'єм легенів і проведуть комп'ютерну томографію. Іноді роблять флюорографію, але вона не здатна дати точний результат. Якщо ви живете в населеному пункті, в якому немає пульмонолога, просіть напрямок в обласний центр, так як тільки цей фахівець може призначати лікування.
6
Після обстеження вам випишуть аерозольні препарати, які зніматимуть спазми і полегшувати дихання. Вилікувати астму неможливо, але можна підтримувати стан і не давати хвороби розвиватися, варто лише вчасно звернутися до лікарні.
Бронхіальна астма - захворювання дихальних шляхів, яке носить хронічний характер. Поставити точний діагноз може тільки пульмонолог, але запідозрити захворювання ви можете самостійно, звернувши увагу на характерні симптоми.
Інструкція
1
Бронхіальна астма проявляється тривалим кашлем, нападами задухи, які можуть тривати від декількох хвилин і до декількох годин. У деяких випадках напад починається після контакту з певним алергеном, наприклад, з шерстю тваринного або з квітковим пилком.
2
Також хворий відчуває постійні або періодичні хрипи в бронхах. Поряд з цим може з'являтися і почуття закладеності легень, яке виникає в результаті набряку дихальних шляхів. Без необхідної терапії хвороба почне прогресувати, а симптоматика стане більш вираженою. Звичайно, вилікувати бронхіальну астму повністю неможливо, але цілком реально полегшити свій стан за допомогою спеціальних препаратів.
3
При астмі всі неприємні симптоми посилюються в суху погоду. Коли на вулиці волого, кількість нападів ядухи може значно скорочуватися.
4
Зверніться до пульмонолога або до терапевта. Лікар призначить вам ряд аналізів і загальний огляд. Також вас направлять на спірометрію і бронхоскопію, щоб виявити всі функціональні порушення дихання. Тільки після цього вам поставлять діагноз. Без обстеження виявити астму неможливо, так як кашель і задуха можуть бути симптомами та інших бронхолегеневих порушень.
5
Бронхіальна астма залишає певний відбиток і на роботі серця. Для виявлення відхилень вам проведуть ЕКГ і радіологічне обстеження. У разі необхідності вам буде призначена коректування.
6
Приймайте всі призначені препарати і користуйтеся спеціальними аерозолями, які знімають напад задухи. Періодично відвідуйте лікаря для контролю вашого стану.
Корисна порада
Якщо ви курите багато років, то вам доведеться відмовитися від шкідливої звички. Нікотин провокує розвиток астми навіть на тлі лікування. Вживати алкоголь вкрай не рекомендується.