Як ловити пеленгаса. нашто ловлять пеленгаса відео.

Далекосхідна стайная напівпрохідна риба пеленгас була успішно акліматизована в Чорному та Азовському морях в минулому столітті. Зимує він в річках і лиманах, а по весні знову з'являється біля узбережжя. Риба ця може досягати ваги 4 кг, м'ясо її смачне і без кісток, тому для рибалок це бажана і не дуже важка здобич.
Інструкція
1
Пеленгас воліє мілководні опріснені райони, тому його часто можна зустріти в північно-західній частині Чорного моря, на анапской банку і в Азові. Харчується він переважно бентосом, але улюбленої його їжею є многощетінковий морської черв'як - нереіз, якого можна знайти в грязі лиманів. Під час цвітіння білої акації на гладкій морської поверхні можна побачити, як сотні риб'ячих ротів хапають лежачу на воді пилок.
2
Якщо вам вдалося накопати морського хробака, схожого на розчавлену стоногу, то на гачок його треба нанизувати, натягуючи вздовж тіла, залишивши вільним кінчик черв'ячка довжиною 1 см. Втім, підійде і звичайний земляний черв'як, краще неяскравого, темного кольору.
3
Ловлять пеленгаса переважно донною снастю, іноді спінінгом. При лові з берега необхідний дальній кидок, тому використовуйте довге вудилище 3-4 метри і тест до 100 м Використовуйте великі вітчизняні гачки №№6-9 або Gamakatsu F/7 №4 - 6 з довгою цівкою. Чим міцніше волосінь, тим краще. Використовуйте міцну волосінь 0,4-0,6 мм завтовшки або плетену нитку діаметром 0,12-0,14, вона практично не розтягується.
4
Ставте по 2 штуки підводки довжиною по 10-20 см таким чином, щоб при додаванні вони один одного не торкалися. Для вставки краще використовувати волосінь товщиною 0,25-0,35 мм довжиною 50-70 см. Прикріпіть її до карабіна з вертлюжком. Щоб не зламати вудилище, перевіряйте перед занедбаністю, щоб не було захлеста за його вершину.
5
Клює ця риба протягом усього дня, але найкраще в досвітні години і з 6 до 8 годин. Покльовка швидка і поплавок відразу йде під воду. Підсікати його треба досить різко і широко, тому важливо, щоб волосіні і гачки витримали прояв бійцівських якостей цієї сильною і красивою риби. Виводити її, поки вона не стомиться. Але навіть підвівши рибу до берега, ви зможете побачити її потужні виходи на хвості і відчути сильні ривки з боку в бік.