Як чистити платівки.

Навіть при дбайливому зверненні будь-яка вінілова платівка рано чи пізно стане брудною. Найчастіше причиною забруднення є пил, дрібні крихти, сигаретний попіл. Вся зібрана на платівці бруд трамбуется голкою, тому чистка пластинок повинна бути вологою.
Інструкція
1
Візьміть таз або каструлю відповідного діаметру. Налийте близько 3л дистильованої води кімнатної температури. Перш ніж опустити пластинку в воду, додайте в неї неабразивні миючий засіб, з розрахунку 1 столова ложка на 3л води.
2
грамплатівки опустіть в миючий розчин і кілька разів переверніть, домагаючись того, щоб рідина повністю змочила поверхню пластинки . Якщо бруду дуже багато, то пластинку краще спочатку промити під прохолодною проточною водою або замочити в миючому розчині на 15-20 хвилин.
3
Після закінчення часу, акуратно візьміть в руку платівку, і м'якої широкої пензликом, змоченою в миючому розчині, пройдіться кілька разів уздовж доріжок. Зверніть увагу на те, що пензлик повинна легко ковзати по платівці. Якщо це не так, промийте кисть знову в розчині і продовжите очищення, поки не вимиється вся грязь з канавок. Таким чином необхідно почистити кожну сторону пластинки.
4
Ретельно змийте миючий розчин з вінілової грамплатівки за допомогою сильного напору душа. Ополіскування можна вважати закінченим, якщо на платівці не видно мильних бульбашок, а сама вона стала Смольний чорної.
5
Після споліскування, пластинку необхідно витерти. Використовувати краще бавовняну або лляну тканину, а протирання здійснювати вздовж канавок.
6
Акуратною підвісьте платівку за отвір далеко від кондиціонерів і вентиляторів, і дайте їй остаточно просохнути. Вінілову платівку можна вважати сухий, якщо на ній немає ні краплі вологи.
7
Старий конверт або упаковку, в якій зберігалася платівка, краще викинути, замінивши на нову. В крайньому випадку, можна використовувати антистатичний пакет.
Зверніть увагу
Ніколи не ставте мокру пластинку на програвач, це призведе до пропажі звуку.
Корисна порада
Щоб пил швидко не накопичувалася і не спотворювала звук, не залишайте грамплатівку в програвачі після прослуховування.