Як знімати портфоліо.

Будь-якому починаючому фотографу, який збирається стати професіоналом не обійтися без портфоліо . Портфоліо - добірка фотографій, що демонструє вміння фотографа робити знімки в різних жанрах (натюрморт, портрет, пейзаж, вулична фотографія, репортаж і т.д.). Потенційні замовники, як правило, нічого не розуміють у фотографії, інакше вони б знімали самі. Але кожна людина здатна відрізнити хорошу фотографію від поганої. Тому над своїм портфоліо вам доведеться серйозно потрудитися.
Вам знадобиться
  • - дзеркальний фотоапарат;
  • - оренда професійного світла;
  • - кілька моделей;
  • - постійна практика;
  • - інтернет ;
Інструкція
1
Придбайте для почала професійну техніку чи хоча б просунуту любительську. Якщо ви прийдете на зйомку із звичайною цифровою мильницею ніхто з клієнтів не сприйме вас всерйоз. Мильниці гарні для побутової зйомки, навіть для мистецьких проектів. Але якщо ви створюєте портфоліо, орієнтоване на комерційну фотографію (весілля, корпоративна фотографія, робота в якому-небудь виданні), то в ваших руках повинна бути дзеркальна камера. Якого вона буде класу - вже інше питання.
2
Не поспішайте продавати свої знімки відразу. Просто тому, що відразу їх ніхто не купить. Знімайте спочатку для себе. Вивчіть відповідну літературу. Ви повинні знати технічну сторону справи «на зубок». Навчіться отримувати задоволення від заняття фотографією, заробіток притягнеться.
3
Дайте оголошення про ваше бажання працювати над своїм портфоліо на сайтах і форумах, присвячених фотографії та кастингам. Напишіть, що збираєтеся провести безкоштовну фотосесію для моделей.
4
Вкажіть уподобання, які у вас є до зовнішності моделей (стать, зріст, колір волосся). Обов'язково вкажіть, що зйомка буде проводитися з метою створення портфоліо фотографа. А самим моделям ви подаруєте вподобані фотографії. Будьте впевнені, вам дуже скоро подзвонять.
5
Працюйте з професійними моделями. Якщо знімати тільки друзів, то ви весь час будете перебувати в «психологічно комфортної ситуації», а з незнайомою людиною вам доведеться знаходити спільну мову з нуля. Для фотографа це надважливе уменіе.Постарайтесь, працюючи над створенням портретів для портфоліо. Цей жанр особливо популярний в середовищі потенційних замовників.
6
Виберіть тему для фоторепортажу. Репортерські знімки можуть придатися фотографам, які збираються працювати для різних друкованих видань. В центрі уваги репортажу завжди знаходиться якась подія. Для того щоб зробити хороший репортаж, вам доведеться провести багато часу, спостерігаючи за цією подією. Чим цікавіше подія, тим цікавіше буде сам репортаж. Але все-таки в цьому жанрі багато залежить і від уміння самого фотографа знімати. Можна дуже талановито зняти самі непримітні події.
Зверніть увагу
Не прагніть «увіткнути» свого портфоліо всі фотографії, які вам здаються «милими». Будьте дуже жорсткі при відборі. Не більше п'яти фотографій на жанр. Потенційний замовник повинен побачити лише найкраще.
Корисна порада
Орендуйте фотостудію. Зробіть фотографії з професійним освітленням. Перед цим підготуйтеся, вивчивши в спеціальній літературі, які види освітлення бувають і як їх застосовувати в студії.