Як написати комерційну пропозицію.

Комерційна пропозиція - це один з важливих інструментів бізнесу. Комерційні пропозиції відправляються потенційним партнерам, представляють організацію і її послуги, сприяють укладенню угод. Щоб ваше комерційне пропозиція не загубилося в океані ділової інформації, скористайтеся принципами створення ефективного комерційного пропозиції.
Вам знадобиться
  • Ноутбук або комп'ютер, папір та ручка
Інструкція
1
Насамперед приділіть увагу створенню шаблону комерційної пропозиції. Як і всяке діловий лист, комерційна пропозиція будується за чіткою схемою. Воно має бути грамотно оформлено. Комерційна пропозиція пишеться на аркуші (електронному бланку) з фірмовим логотипом організації. Набирайте пропозиція одним шрифтом. Вкажіть конкретного одержувача, якому адресовано ваше комерційну пропозицію. Використовуйте звернення до одержувача, яке ставиться в центрі рядка і закінчується знаком оклику. Звернення пишеться тим же шрифтом, що і всі пропозицію, але жирно виділяється. При великому обсязі комерційної пропозиції розбивайте його на абзаци, щоб текст був більш читабельним. Використовуйте для кожної отриманої частині підзаголовок, цим ви зможете залучати та утримувати увагу читача в процесі читання.
2
Визначте, який посил ви збираєтеся вкласти в вашу комерційну пропозицію. Виділіть суть. Уявіть себе на місці одержувача, який з усіх боків піддається інформаційним атакам. Ваша пропозиція має зачепити і зацікавити адресата. Підкресліть кращі сторони товару чи послуги, яку ви пропонуєте в вашому комерційній пропозиції. Повідомте, в чому переваги вашої пропозиції. Чітко сформулюйте конкурентоспроможність саме вашого товару/послуги.На соромтеся при редагуванні викидати з пропозиції зайву інформацію. Цим ви знижуєте ризик викидання пропозиції в сміттєву корзину. Текст пропозиції повинен добре читатися. В процесі написання комерційної пропозиції читайте його вголос іншим людям - вони можуть внести грамотні правки. Зробіть перерву, щоб пізніше повернутися до вашої пропозиції і оцінити його свіжим поглядом. Комерційна пропозиція має бути витримано в строгому діловому лексиці. При написанні комерційної пропозиції уникайте слів-паразитів, жаргонізмів, розхожих виразів.
3
Початок комерційної пропозиції визначає, чи буде адресат читати його до кінця. У перших рядках переконливо сформулюйте, чому одержувачу слід ознайомитися з вашою пропозицією. Наведіть результати досліджень, аналізу, факти, інформацію, яка привертає увагу і викликає інтерес.Для наочності використовуйте в тексті комерційної пропозиції графіки, таблиці, схеми, які є простими для розуміння і сприйняття. Це - наочні ілюстрації ваших слів. У висновку комерційної пропозиції приведіть переконливі доводи на користь вашого товару чи послуги. Підведіть підсумок вишенапісанного, який послужить для потенційного клієнта закликом до дії. Підкресліть його вигоду, зверніть увагу на вигідну ціну або спеціальні знижки. Також перерахуйте своїх клієнтів і їх вигоди, отримані в результаті співпраці з вашою компанією.
Зверніть увагу
Як грамотно скласти комерційну пропозицію. Основні принципи ефективності комерційної пропозиції ... Текст листа обов'язково повинен бути структурований - вступ, основна частина, закінчення. Довжина тексту повинна бути такою, щоб дозволяла ясно зрозуміти зміст речення, не витративши на читання більше 3-х хвилин. Навіть при бездоганно написаному тексті, можна розраховувати на читання тільки першого абзацу.
Корисна порада
Пишіть коротко, ясно, по суті і отримаєте той ефект, якого домагаєтеся. Грамотне комерційну пропозицію це мистецтво. Помилки при складанні комерційної пропозиції. Щоб скласти ефективне комерційну пропозицію, звертайтеся як до розуму, а й до емоцій клієнта. Для цього потрібно скласти персоналізоване комерційна пропозиція - звернутися до клієнта особисто, написавши йому листа, зателефонувавши або при особистій зустрічі.