Як вибрати блешню.

Блешні зарекомендували себе як прекрасна нажива для риби. Їх використання значно спрощує процес лову в тому випадку, якщо вони підібрані зі знанням справи. Підбирають ж цю наживку в залежності від виду водойми, кліматичних умов і риби, для якої ця блешня і призначена.
Інструкція
1
Купуйте певний набір блешень. Якщо ви новачок в риболовлі, найкраще купувати блешні в спеціалізованих магазинах для рибалки або мисливських магазинах. Там вам не тільки порадять з вибором, але й поділяться деякими хитрощами застосування блешень. Придбайте собі різні види блешень - різних форм і забарвлень, чим більше - тим краще.
2
Визначтеся і вирішіть, яку саме рибу збираєтеся ловити. Типи блешень, а особливо їх колір, є дуже важливим фактором для вдалого лову.
3
Придивіться до обертовим блешням - тут важлива швидкість обертання. Якщо ви не визначилися з рибою, яку будете ловити, вам знадобляться як повільно обертаються (на окуня, жереха), так і з швидко обертається пелюсткою (на щуку або сазана).
4
Зверніть увагу на кут відхилення пелюстки - він повинен бути в межах 30-60 ° для лову щук і судаків, менший кут підійде для окунів, а більший - для лососевих. Обертові блешня не застосовують за наявності у воді сміття і великої кількість рослинності.
5
Визначтеся з тим, яку рибу ви збираєтеся ловити і почніть вивчати місце, на якому збираєтеся займатися ловом. На великих водоймах блешня невеликих розмірів малоефективна. Щоб з'ясувати найбільш підходящий розмір, зробіть по кілька пробних закидів.
6
З'ясуйте глибину водойми, на якому будете рибалити. Блешня не повинна волочитися по дну. Також дно не повинно бути рівним - переважні ями і підводні височини.
7
Вивчіть течія в даній водоймі. При сильній течії беріть важку блешню. При слабкому же течії використовуються легкі та середні блешня, тому що великі при швидкій проводці піднімаються на поверхню повз риби, а при повільній - вони не «грають» і риба їх ігнорує.
8
Оберіть блешні більш яскравих кольорів в тому випадку, якщо вода малопрозора, а погодні умови - це похмуре небо. Не вибирайте яскравих блешень в чистій воді при сильному сонячному світлі.
9
Не використовуйте наполегливо одну і ту ж блешню, міняйте постійно як їх види, так і кольору.
При виїзді на незнайомий водойму слід грамотно комплектувати арсенал приманок. Далеко не в останню чергу це стосується приманок для мілководдя, на якому може водитися дуже приваблива здобич.
При риболовлі на малодослідженою місцевості є висока ймовірність потрапити на мілководді, де в заростях трави зазвичай полюють великі особини щуки і окунь різних розмірів. Крім відпрацьованої техніки, рибалка на мілководді вимагає грамотно підібраного арсеналу принад. Якщо мова заходить про блешнях для мілководдя, є кілька чинників, що допомагають здійснити вибор.Вес приманки повинен становити 6-13 грамів, але пелюстки краще вибирати середніх і великих розмірів. Якщо кульгає техніка поверхневої проводки, обертові блешні краще не брати: з високою ймовірністю вони будуть втрачені. У похмуру погоду блешня обов'язково повинна бути дзеркальною, припустимі відтінки від блідо-салатового до розового.Пріветствуется наявність мушки в хвості приманки. Обертові блешні з двома пелюстками на мілководді створюють занадто багато шуму, тому краще використовувати повільну проводку стоп-енд-гоу.

Купівля блешні в магазині

При покупці блешні потрібно звертати увагу на ряд характеристик. В першу чергу оцінюється міцність складових вузлів і петель, гачок або трійник повинні бути обов'язково кованими і дуже високої якості. Оскільки заглиблення приманки буде відносно невеликим - всього 1,5-2 метра - слід вибирати блешні, що коливаються з максимально тонкими пелюстками. Обертові краще підібрати з матовим тигровим або плямистим забарвленням: хоча в похмуру погоду вони не особливо корисні, при прозорій воді відмінно імітують гру малька. Крім того, в каламутній воді пілкери з отруйним забарвленням добре провокують хижака на атаку.

Виготовити блешню своїми руками

коливається блешню можна без зусиль виготовити і самому. Для цього буде потрібно старий жорсткий диск від комп'ютера. Метал, з якого виготовлений диск дуже тонкий і м'який, легко піддається обробці. Слід нарізати кілька різних металевих пластин: овальних, у формі вісімки, каплеподібних, з гострими і круглими краями. Згинати їх можна як завгодно: хвилями, по діагоналі, в поздовжньому напрямку. Перед згинанням краще нанести на поверхню кілька вм'ятин, щоб дзеркало було не таким однорідним. Після різання отворів таким пелюсткою можна укомплектувати наживки від DAIWA або Condor, де несучі елементи володіють хорошою якістю.

Комплектація обертових блешень

Якщо під час риболовлі жодна блешня з набору не дала бажаного результату, можна зайнятися додатковою комплектацією приманок. Приміром, на обертову блешню можна встановити два однакових за вагою та розміром, але різних за кольором пелюстки. Трійник можна замінити на довгу силіконову приманку червоного кольору з хорошим гачком. Мушки на блешнях також відіграють важливу роль: зміна кольору може догодити хижої риби. Якщо в ясну погоду набір матових блешень невеликий, дзеркальні можна закоптити прямо біля водойми.