Як вижити на природі. Як намалювати олівцем ліс.

Залишитися наодинці з природою - справжнє випробування на міцність. Адже сучасний міський житель абсолютно безпорадний поза цивілізацією. Тому, збираючись на пікнік або в похід, краще бути готовим до будь-яких несподіванок.
Інструкція
1
Вирушаючи до лісу чи тайгу, варто взяти з собою деякі речі: ножик, запальничку або сірники, кружку, пластикові пляшки, довгу капронову мотузку. При певній вправності все необхідне для життя на природі можна добути за допомогою цих простих предметів. Одягайтеся тепліше, так як вночі температура може значно знизитися. По можливості зберіть аптечку, взявши хоча б йод, бинти.
2
Якщо ви потрапили в екстремальну ситуацію, насамперед почніть шукати джерело прісної води. Це може бути річка, озеро чи джерело. Якщо протягом доби не вдалося розшукати прісний водойму, то починайте збирати конденсат, виставивши на сонці близьку до герметичності ємність, росу або краплі дощу.
3
Тимчасове житло варто розташовувати на височини. У літній час можна спорудити подобу куреня з ялинових гілок. Довгими гнучкими гілками, наприклад, вербовими прокладете стіни куреня, зміцнюючи їх. Пол слід застелити товстим шаром листя, трави або хвойних лап. Взимку можна використовувати для укриття снігову хатину. У місці, де лежать глибокі замети, виривається траншея або ліпляться стіни зі снігу, зверху хатина накривається гілками.
4
Остерігайтеся комах. Максимально прикрийте тіло одягом, застебніть манжети, підійміть комір, щоб уникнути попадання комарів або кліщів під одяг. Перед укриттям, з підвітряного боку, поставте банку або шматок товстої кори, куди покладіть жар, а потім прикрийте мохом або шишками. Дим відлякає комах і не потраплятиме в житло.
5
Будьте обережні, харчуючись дикорослими рослинами. Часто отруйні ті, що виділяють на зламі молочний сік. Починайте пробувати незнайому рослину, вживши в їжу 1-2 грами, якщо через кілька годин ви не відчули ознак отруєння, можна з'їсти ще трохи. Через 20 годин можна їсти цей продукт без обмежень. Для більшої безпеки добре проварюють бульби, листя, плоди, так як під час теплової обробки знищуються багато органічні отрути.
Жителям великих міст доводиться виносити додаткові фізичні і психологічні навантаження, пов'язані з реаліями життя в мегаполісах. Це погана екологія, пов'язана з загазованістю повітря, необхідність витрачати щодня багато часу на те, щоб дістатися до робочого місця, брак часу на підтримку свого здоров'я і ще багато інших проблем. Але ж виходу немає, тому і в кам'яних джунглях треба якось виживати.
Інструкція
1
Ті негативні фактори, що впливають на фізичне і психічне здоров'я, які ви змінити не можете, не повинні викликати у вас роздратування. Раз ви вибрали життя у великому місті, перестаньте дратуватися і нервувати, спробуйте компенсувати їх вплив на ваше здоров'я.
2
І у великому місті можна знайти куточки, де є чисте свіже повітря. Візьміть за правило хоча б по півгодини гуляти ввечері в парку або прилеглому сквері. Це допоможе не тільки спокійно спланувати наступний день і привести в порядок нерви, милуючись природою, але й отримати порцію кисню, яка допоможе вам швидше заснути і зробить ваш сон міцнішим.
3
Починайте свій ранок з музики, освіжаючого душу і гімнастики. Навіть якщо ви прокинулися в поганому настрої, не відмовляйтеся від них, раз і назавжди заведений ранковий ритуал підсвідомо сприймається як ознака стабільності і заспокоює людину. Крім того, це налаштує вас на бадьорий, робочий лад.
4
Побути з собою і випробувати відчуття «самотності в натовпі» по дорозі на роботу, насолодитися улюбленою музикою або послухати нову книгу відомого автора можна за допомогою звичайного плеєра. Не упускайте таку можливість зберегти нерви і з користю провести час, який вважається витраченим даремно.
5
Використовуйте вихідні дні для повноцінного відпочинку. Звичайно, іноді можна дозволити собі валятися всі дні на дивані під пледом дивлячись нові чи старі, улюблені фільми. Але краще влаштувати поїздку за місто, однієї або з друзями. Ви не тільки провітріть свої легені від міського смогу, але і насолодитеся спілкуванням. Періодично, раз на місяць, присвячуйте один вихідний своїй красі. Відвідуйте спа-салони, сауни, перукарні. Для жінки - це найкращий спосіб розслабитися і отримати справжнє задоволення.
6
У вихідний день можна вибрати час і з'їздити на ринок, щоб купити хороших овочів і фруктів у фермерів. Вони складуть основу вашого щотижневого раціону і дозволять вам харчуватися правильно. Підберіть комплекс вітамінів, які пийте з осені до літа, щоб ваш організм отримував все необхідне для нормальної діяльності.