Як лікувати хрускіт у колінах.

Хрускіт в колінах - це досить часта скарга, яку чують у своєму кабінеті терапевти, хірурги, травматологи, ортопеди і лікарі спортивної медицини. Причиною виникнення цього симптому стають дистрофічні і запальні зміни, які з'являються в колінних суглобах і свідчать про розвиток артрозу суглоба (гонартрозу). Симптоми цього захворювання можуть виникати в будь-якому віці, причому в сучасних умовах навіть у людей молодого віку може з'явитися хрускіт у колінах.
Інструкція
1
Лікування захворювання має проводитися послідовно, систематично і наполегливо, і тільки при такому системному підході можна гарантуватися уповільнення дистрофічних процесів в суглобовому хрящі.
2
Враховуючи, що захворювання часто починається у пацієнтів молодого віку, у яких є надлишкова вага, то можна порекомендувати поступове зниження маси тіла, але тільки під наглядом фахівця. При цьому обов'язково потрібно враховувати, що дієта пацієнта повинна включати повний набір потрібних поживних речовин, з достатньою кількістю вітамінів, білків, жирів і вуглеводів.
3
Зменшенню дистрофічних процесів в колінному суглобі сприятиме і раціональне заняття лікувальною фізичною культурою, плаванням, також показаний масаж.
4
Захворювання часто виникає у пацієнтів з вираженим плоскостопістю або у жінок, які більшу частину дня ходять у взутті на високих підборах, тому пацієнт обов'язково повинен відвідати лікаря-ортопеда для підбору лікувальних супінаторів, основна дія яких буде направлено на розвантаження уражених суглобів .
5
Показані препарати, в яких містяться хондропротектори, які зможуть надати захисну дію на суглобові хрящі. Ці препарати можуть призначатися як місцево, у вигляді лікувальних мазей, так і у вигляді препаратів для прийому всередину. Призначатися ці препарати можуть тільки лікарем, після особистого огляду пацієнта, і комплексної оцінки стану здоров'я пацієнта.
6
При необхідності пацієнтам можуть призначатися вітаміни, які сприяють поліпшенню обмінних процесів в хрящовій тканині суглобів, знеболюючі препарати при приєднанні болів.