Як лікувати зубний камінь.

Зубні відкладення, або як їх ще називають « зубної камінь» - є у 80% людей. Ці відкладення із залишків їжі, епітелію, бактерій і кальцієвих і фосфорних солей. Спочатку на шорсткою частини шийки зуба накопичується м`який наліт, потім на нього осідають тверді вапняні солі. Наліт ущільнюється і охоплює весь зуб в області ясен. Зубний камінь найчастіше виникає на зубах, менше беруть участь у жуванні, тому погіршується їх природне очищення.
Інструкція
1
Зубний камінь - результат недостатньої гігієни ротової порожнини, а також звички жувати однією стороною щелепи і уникати твердої їжі. Інтенсивні зубні відкладення можуть також спостерігатися при порушеному обміні речовин і деяких захворюваннях внутрішніх органів.
2
Щоб не допускати появі зубного каменю, потрібно частіше вживати тверду їжу - яблука, свіжу моркву, капусту. Чистити зуби необхідно мінімум два рази на день, так як зубний наліт починає відкладатися на зубах вже через 2 години після їжі.
3
Пігментовані плями на зубах можна спробувати очистити зубною пастою, припудреною питною содою. Також для цих цілей використовують дерев'яну зубочистку, кінчик якої розминають до стану пензлики, занурюють його в питну соду і акуратно протирають пляму на зубі. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити ясна. Не можна для відбілювання зубів застосовувати кислоти та інші хімікати.
4
Зубний камінь може призвести до виникнення вогнища запалення ясен, інтоксикації організму і поганого запаху з рота. Лікувати зубний камінь - значить видалити його. Тому для зняття зубних каменів потрібно звернутися до стоматолога. Самостійно прибрати з зубів камені неможливо.
5
Для видалення зубних каменів потрібно відвідувати стоматолога один раз на півроку. У сучасній стоматології для цього існує безліч технологій.
6
На першому етапі зубний наліт і камінь видаляють ультразвуком і ручним інструментом. Особливо заточені інструменти, що застосовуються для цих цілей, виключають пошкодження зубної емалі. Корінь зуба обробляється ультразвуком.
7
На другому етапі чищення проводиться шліфування зубів. Далі - полірування. Для полірування зубів використовуються спеціальні пасти і ультразвукові інструменти з пластиковими гладкими насадками.
8
Щоб зробити процес видалення зубного нальоту і каменю і безболісним, застосовують місцеву анестезію - знеболюючу блокаду ін'єкціями або обробляють ротову порожнину лідокаіновий спреєм.
Зверніть увагу
Лікування даного захворювання полягає в механічному видаленні зубного каменю спеціальним ультразвуковим пристосуванням або ж металевими інструментами. Стоматологи рекомендують проходити профілактичний огляд 2 рази на рік, тоді зняття утворився каменю буде швидким і безболісним.
Корисна порада
Тільки про хвороби і лікування. Що таке зубний камінь. Зубний камінь - це отверділі вапняні відкладення, що утворюються на поверхні зубів (як правило, в області шийки зуба). При неправильному догляді за порожниною рота в проміжках між зубами і в області шийки зубів залишаються частинки їжі, які служать прекрасним живильним середовищем для різних мікроорганізмів, у тому числі і хвороботворних.