Як відрізнити невралгію від болю в серці. Як відрізнити міжреберної невралгії від болю в серці.

Коли в області серця відчувається сильний біль, відразу виникає думка, що це серцевий напад. Але в більшості випадків така біль свідчить про міжреберної невралгії, яка теж потребує лікування. Як же відрізнити міжреберну невралгію від серцевої болю?
Інструкція
1
Невралгія - це ниючі або приступоподібні болі по всьому стовбуру нерва і його гілкам, які супроводжуються печінням, онімінням, поколюванням. Тому міжреберна невралгія може віддаватися не тільки в серце , а й в спину, під лопатку, в поперек.
2
Невралгія може бути викликана дуже багатьма причинами. Це і травми, і прийом деяких медикаментів, і вплив важких металів, і бактеріальні токсини, а також захворювання нервової системи, полирадикулоневрит, деякі інфекційні хвороби, алергія, зниження імунітету, вроджені патології хребта. Міжреберної невралгії можуть викликати і серцево-судинні захворювання, гормональні порушення у жінок в період менопаузи, порушення обміну вітамінів В, цукровий діабет, а також зловживання алкоголем. І це ще не всі причини підступною невралгії.
3
Біль при невралгії зазвичай тривала - вона не вщухає навіть у нічний час. Посилюється ця біль при зміні положення тіла, обмацуванні проміжків між ребрами, при ходьбі, згинанні і обертанні торса, при глибокому вдиху або видиху, кашлі, чханні, і навіть при хвилюванні.
4
Серцева біль, навпаки, короткочасна. Вона проходить швидко - через 3-5 хвилин, і її зазвичай усувають, прийнявши таблетку нітрогліцерину або валідолу. Біль в серці не змінюється при глибокому вдиху-видиху, при русі і зміні положення тіла. При серцевої болю може виникати порушення ритму пульсу, підвищення або зниження артеріального тиску.
5
Якщо у вас часто спостерігаються болі з лівого боку в області лопатки, зробіть кардіограму. Іноді для уточнення діагнозу потрібно також рентген і магнітно-резонансна томографія.
6
Невралгія зазвичай спостерігається у людей старшого віку, коли вище перелічені причини цієї хвороби діють на тлі судинних змін. У дітей таке захворювання практично не зустрічається.