Як зв'язати гачком овал. схема в'язання овалу гачком.

В'язання гачком - вельми популярний вид рукоділля. Незважаючи на легкий флер старомодності, це захоплення все більше захоплює сучасних панночок. Комбінуючи різні елементи по своєму смаку можна створити маленький шедевр. Багато базові елементи мають форму овалу. Якщо слідувати певним правилам - зв'язати його зовсім нескладно.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання;
  • - гачок для в'язання, відповідний товщині ниток;
  • - тонка нитка контрастного кольору;
  • - голка;
  • - крейда;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - лінійка;
Інструкція
1
Овал за своєю суттю - це розтягнутий коло. Щоб отримати наочне уявлення про те, як його можна зв'язати, для початку зробіть викрійку з паперу. Олівцем намалюйте ескіз овалу в натуральну величину. Виміряйте довжину найбільшого (Д1) і найменшого діаметрів (Д2). Згідно прикладеної формулою розрахуйте довжину відрізка Д3 = Д1-Д2.
2
Очевидно, що будь овал умовно можна розбити на 3 складових елемента: прямокутник в центрі і два півкруги по бокам.Чтоби правильно пов'язати овал, потрібно мати чітке уявлення, як в'яжеться коло: 1-й ряд: зв'яжіть ланцюжок з 6 повітряних петель, замкніть її в кільце за допомогою з'єднувального столбіка.2-й ряд: 3 повітряні петлі (стовпчик підйому), 1 стовпчик з накидом в ту ж повітряну петлю, далі по 2 стовпчики з накидом в кожну повітряну петлю кільця. Останній стовпчик ряду з'єднати з першим за допомогою з'єднувального стовпчика. Всього 12 стовпчиків, включаючи стовпчик под'ема.3-й ряд: 3 повітряні петлі (стовпчик підйому), * 2 стовпчики з накидом в наступну петлю попереднього ряду, 1 стовпчики з накидом **. Повторити від * до ** 5 разів. 2 стовпчики з накидом в наступну петлю попереднього ряду, замкнути ряд з'єднувальним столбіком.4-й і наступні ряди в'язати за схемою 3-го ряду.
3
Приступайте до в'язання овалу (елемент в'яжеться по колу): 1-й ряд: зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель довжиною рівною Д3 відповідно до наведеної вище формулою розрахунку. Додатково зв'яжіть ще 3 повітряних петлі (це буде перший стовпчик 2-го ряду - стовпчик підйому). 2-й ряд: відрахуйте 3 петлі назад і в 4-у петлю зв'яжіть ще 2 стовпчики з накидом - це буде умовний центр одного з півкругів. Далі зв'яжіть ряд з стовпчиків з накидом: по одному стовпчику в кожну повітряну петлю. В останню повітряну петлю пров'яжіть 3 стовпчики з накидом - це буде умовний центр другого півкруги. Розгорніть в'язання на 180 градусів за годинниковою стрілкою і в'яжіть стовпчики з накидом, по одному в кожну повітряну петлю підстави. В кінці, як завжди, замкніть ряд з'єднувальним стовпчиком. 3-й ряд: 3 повітряні петлі (стовпчик підйому), 1 стовпчик з накидом в ту ж петлю, далі по * 2 стовпчики з накидом в кожну петлю попереднього ряду **. Повторити від * до ** 2 рази. Далі пров'язуйте по одному стовпчику з накидом в кожну петлю попереднього ряду, поки не дійдете до місця повороту в'язання, де в попередньому ряду 3 стовпчики з накидом були провязани в одну петлю підстави. Повторіть від * до ** 3 рази. Далі в'яжіть по одному стовпчику з накидом в кожну петлю попереднього ряду. Замкніть з'єднувальним стовпчиком. Основа нашого овалу готова.
4
4-й і всі наступні ряди в'яжуться однаково: 3 повітряні петлі (стовпчик підйому), 1 стовпчик з накидом в ту ж петлю, 1 стовпчик з накидом в наступну петлю, * 2 стовпчики з накидом в одну петлю попереднього ряду , 1 стовпчик з накидом в наступну петлю **. Повторити від * до ** кілька разів, поки не закінчите в'язати ту частину ряду, яка відноситься до півкола (з кожним поруч кількість повторів від * до ** буде збільшуватися). Далі в'яжіть по одному стовпчику з накидом в кожну петлю попереднього ряду, поки не дійдете до початку другого півкруги. Повторіть від * до ** необхідну кількість разів. Далі в'яжіть по одному стовпчику з накидом в кожну петлю попереднього ряду. Замкніть з'єднувальним стовпчиком.
Корисна порада
Щоб зручніше було відстежувати, де починається ділянку півкруги, можна зробити намітку контрастною ниткою (1-2 стібка) або відмітку крейдою, якщо для в'язання використовуються темні ніткі.Готовий елемент можна приколоти шпильками до викрійці, трохи зволожити і дати висохнути .Щоб точно розрахувати вихідне кількість петель, слід пов'язати невеликий зразок стовпчиками з накидом, щоб оцінити щільність в'язання.
В в'язанні гачком нерідко зустрічаються різноманітні геометричні форми - кола, квадрати і овали , як у звичайних предметах одягу, так і в прикрасах, аксесуарах, об'єктах інтер'єру, і навіть в предметах одягу для ляльок . Якщо в'язання простого квадрата або рівного кола не представляє собою труднощів для більшості початківців майстринь, то в'язання витягнутого овалу може здатися непростим.
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати овал, необхідно зрозуміти, з яких фігур він складається. Звичайний овал можна представити як прямокутник, з боків якого вбудовані два півкола. Ці півкола в'яжуться гачком за аналогією зі звичайними рівними колами, пов'язаними з симетричними клинами.
2
Один півколо складається з декількох клинів і має центр - повітряну петлю. Простір між напівколами пров'яжіть простий прямий в'язкою, щоб сформувати прямокутник.
3
Визначте, якої довжини і ширини овал вам потрібно, а потім відніміть ширину з довжини і визначте кількість повітряних петель в основний ланцюжку, з якої ви зв'яжете пряма ділянка овалу. Ліворуч і праворуч додайте до ланцюжка по одній петлі для центральних точок напівкіл.
4
Набравши ланцюжок повітряних петель, зв'яжіть перший ряд - в другу повітряну петлю з боку гачка пров'яжіть два стовпчики без накиду, а потім в кожну наступну петлю ланцюжка, крім останньої, зв'яжіть ряд стовпчиків без накиду.
5
Дійшовши до останньої петлі, зв'яжіть три стовпчики без накиду, формуючи другий півколо. По іншій стороні ланцюжка зв'яжіть по одному стовпчику без накиду в задню полупетлю всіх петель, крім останньої. Тепер зв'яжіть стовпчик без накиду в останню полупетлю першого півкола. З'єднайте заготовку.
6
Другий ряд продовжуйте в'язати по колу, як і перший - пров'язуйте в кожен стовпчик напівкіл по два стовпчики без накиду. У кожен стовпчик прямої ділянки пров'яжіть по одному стовпчику без накиду. У третьому і наступних рядах в'яжіть в останній стовпчик кожного клину по два стовпчики без накиду.
7
В інші стовпчики в'яжіть по одному стовпчику без накиду. У клинах напівкіл кількість стовпчиків має дорівнювати номеру ряду. Також ви можете пов'язати овал стовпчиками з одним і більше накидами.