Як виховувати ротвейлера.

Потужність, сила, впевненість у собі, глянцева блискуча, чорна, як ворона крило, шерсть, і розумні очі - все це ротвейлер. Сьогодні собак цієї породи можна зустріти досить часто, їх заводять як для охорони приватних територій, так і в якості домашніх улюбленців. Проте в обох випадках з перших днів потрібно замислюватися про виховання ротвейлера .
Інструкція
1
На прогулянці ротвейлер повинен бути або на повідку, або в наморднику. Дозволяти грати з собакою незнайомим людям або домашнім тваринам не можна, навіть якщо ви абсолютно впевнені в спокійному характері улюбленця.
2
Головне у вихованні собаки - повага і любов. Пояснювати, що можна робити, а що не можна, потрібно зрозумілим собаці мовою. Однією муштрою і порожніми вигуками команд її виховати не вийде.
3
Заводячи кобеля, потрібно пам'ятати, що у віці з 7 місяців до півтора років настає серйозний переломний момент: становлення характеру і вироблення лідерських якостей у вихованця. У цей час кобель буде відчувати ваше терпіння, спочатку просто відмовляючись виконувати команди, а після, якщо ви йому дозволите чинити свавілля, може навіть спробувати порикувати або вкусити. Якщо таке сталося - ви не правильно виховали цуценя, не до кінця пояснили йому, хто в домі господар. При перших же ознаках агресії в вашу сторону, або в бік домочадців, необхідно звернутися до професійного кінолога, і пройти курс ОКД - загальний курс дресирування.
4
Суки зазвичай менш домінанти, але це не означає, що їм можна приділяти менше уваги при вихованні. Навпаки, навчити суку складніше, особливо важко з ними справлятися в період тічки - дівчатка відмовляються виконувати команди, можуть спробувати втекти на пошуки любові або напасти на іншу суку. У такі дні обов'язково тримайте собаку на повідку!
5
Не дозволяйте цуценяті робити те, чого не хочете бачити в дорослому собаці. Наприклад, хапання господаря за ноги, нехай навіть в ігровій формі, з часом може призвести до стійкої звичкою. Правда, до методів виховання в такій ситуації потрібно підходити вибірково. Ефективніше буде цуценя злегка струшувати, взявши за холку.
6
Не намагайтеся виховувати ротвейлера, використовуючи побиття, відштовхування або інші методи насильства. Собаки цієї породи - миротворці, а тому ви швидше знайдете з ним спільну мову, якщо зможете умовити підкоритися вам, як ватажкові.
7
Слідкуйте за правильним харчуванням. Щеня повинен отримувати їжу тільки в строго відведений час, в іншому можливі невеликі шматочки ласощів у вигляді заохочення за виконані команди.
Зверніть увагу
Ротвейлер - товариська собака, але все-таки орієнтована на одного господаря. Це порода-універсал, яка чудово впорається з будь поставленим перед нею завданням. Важливо врахувати, що ця порода не виводилася як компаньйон, це службова собака! Вирощування цуценя зажадає від вас глибоких знань собачої психології. Вам необхідно буде виховувати цуценя з першого дня у вашому будинку, і протягом всієї його дорослого життя.